Yeni yılda yeni mucizeler

2005 yılından beri kendimle uğraşıyorum. Nasıl daha iyi olabilirim, neleri daha iyi yapabilirim? Farkındalık üzerine farkındalıkla yeni bir hayat inşa ediyorum. Eskiden zor dediğim bir çok şeyin aslında kendim tarafından zorlaştırıldığını, her şeyin daha kolay yaşanabilir olduğuna inandım artık.

Yıllarca kişisel gelişim kitapları okudum. Okuyup bir tarafa bırakıyor, uygulamaları es geçiyordum. Sonra da hayatımda hiçbir değişiklik olmamasına şaşırıyordum, o kadar okuyordum, niye bir şey olmuyordu!  Bir gün kendime bir defter edindim ve kendime yakın hissettiğim ne kadar çalışma varsa, hepsini uygulamaya başladım. Sedona, E.F.T., değişik bilinçaltı çalışmaları…İşte o zaman kendimdeki değişimlerle uygulamaların, çalışma eylemine geçmenin önemini ve değerini anladım.

Bir gün bir mail geldi: 30 günde mucizeler… Bu da uzunca bir süre durdu çekmecemde basılı olarak. Zamanı geldiğinde olur ya her şey, bir gün karşıma çıkıverdi maillerimi temizlerken. Bu da yeni bir macera dedim içimden ve yapmaya başladım. Bu tarz çalışmalarda bana göre yapılan en büyük hata hepsini baştan sona okumak ve hiçbir şey yapmamaktır. Bu sefer maili aldım, gün gün kestim ve bir defterin sol sayfalarına gelecek şekilde yapıştırdım. Sağ sayfaları da uygulamayı yaparken notlarımı yazmak üzere boş bıraktım. Kendime yaratmak istediğim şey o sırada en çok ihtiyacım olan şeydi: Tatil yapmak ve değişik yerler görmek.

Sonuç olarak ne oldu, biliyor musunuz? Pahalı bulup, istediğim halde gitmeyi hayal bile etmediğim gemi ile Yunan adaları seyahatini HT Tatil internet sitesinden bir yazımı göndererek, yarışmada kazandım. Düşünebiliyor musunuz? Benim aklımın köşesinden bile geçmezdi ve bu bir mucizeydi işte. Ve artık tatile daha kolay gidiyor, hiçbir fırsatı kaçırmadan çok güzel tatiller yapıyorum.

Şimdi yeni yıl gelirken, her zaman yaptığım gibi yıllık hedeflerimi bir kağıda yazıp bırakmak yerine 30 günlük mucize programıyla eyleme koymak istiyorum. Ve sitemin sevgili okurları da buna katılır, birbirimize destek oluruz, birlikte yeni yıl mucizelerimizle muhteşem bir 2013 geçiririz diye günlük olarak da buradan yayınlamaya karar verdim.

Ne dersiniz? Denemeye değmez mi?

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.