Yeni hayatım

zamanSabah kalktım, kaloriferi yaktım, çay suyunu koydum ve tekrar yattım.

Sonra kalkmak çok zor geldi, bir süre yatakta bekledim. Hava soğuyunca kalkmak çok daha zor, o sıcak yataktan çıkmak yok mu? Bu aralar herkese kendi yatağında yatmak nasip olsun diye dua ediyorum. Mülteciler, sokakta bank üzerinde uyuyanları düşünüyorum sürekli. Elimden başka bir şey gelmiyor ne yazık ki. Koskoca evrende küçücük bir nokta olduğumu hissediyor, ne yapabilirim diye soruyorum sürekli. Bilmem, belki de bir şeyler yapabilirim, ama henüz bilmiyorum.

Bugün hava güneşli, böyle havalarda işe gitmek daha zor olurdu, hoş yağmurda da trafik zorlayınca işe gitmek pek hoş bir duygu değil ya. Artık işi olmayan bir kişi olarak önce toz aldım, sonra kızımın yatağının nevresimini değiştirdim. Böyle şeylere zaman bulabilmek ne kadar rahatlatıcı. Hele de erken kalkınca insan gerçekten yol alıyor.

Zamana karşı yarışmaktan öyle yorulmuşum ki, telaş içinde şimdi bu bitti, sıra bunda, haydi şimdi bunu da yapayım diye koşturmak yerine yapacaklarımı sakin nefeslerle yapabiliyor olmak gerçekten rahatlatıcı bir duygu. Artık zamanı yavaş yaşamayı seçiyorum.

Bundan daha iyi nasıl olur?

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.