Yeni başlangıçlar

Merhaba,

Yeni sezon Eylül’ün serin havasıyla başladı. Tatiller yavaş yavaş bitiyor, şehir hayatı tekrar başlıyor. Artık şehir hayatının kaosu, trafiği içinde kendimize zaman tanıma fırsatları yaratmak gerekiyor.

Eylül ayının enerjilerinin çok yorucu olduğu söyleniyor, o yüzden dengede kalmak özellikle önemli. Bazen bir taraflara çekiştirildiğimizi hissediyorum, herkes bir yerlerimizden rollerimiz üzerinde baskı yaparak bize türlü negatif duygular vermeye çalışıyorlar. Bunun için en güzel çarelerden biri nefes.

Yeni sezonda çalışmalarımda nefes konusunda yoğunlaşmaya, tarotun şifasını yaymaya, Bars yapmaya niyet ettim ve belki tekrar masajı da hayatıma alabilirim. İç sesim bu aralar çok fazla ‘masaj’ demeye başladı.

Ne olursa olsun, yeni başlangıç zamanı bize güzellikler, pozitiflikler ve bolluk bereket getirsin. hayat

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.