Yapraktaki dünya

Kocaman dünyayı küçücük bir yaprağa sığdırmışlar. Görmek mi önemli, yoksa sadece bakmak mı?

Baktığın bir yapraksa, gördüğün ne?

Aslında sensin, doğanın bir parçasısın sen de, kocaman şehirlerde, kocaman binalarda yaşıyorsun, ama elinde tuttuğun yaprağın sana verdiği enerji hiçbir yerde yok. Doğada içimizin sesini duyabiliriz. Doğada kendimizi tekrar bulabilir, farkındalıklarımızı arttırabilliriz.

seyma2

Arada kaçsak böyle, bi’ tutam an yaratsak hayatın içinde, bir yaprağa baksak ve dünyayı görsek… Bundan daha iyi ne olabilir?

Fotoğrafı yayınlamama izin veren Şeyma Yalçın’a teşekkürler

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.