Teşekkürler 2017

Sevgili 2017,

Sana kocaman bir teşekkür borçluyum. Şimdi bunu seninle paylaşma zamanı, çünkü süren azaldı. Yarın gece son nefesini vereceksin andaki zamanımızı anlatırken dudaklarımızda, geçmişimiz olacaksın.

Her yeni yılı heyecanla karşılarım ben. Ne olacağını bilmem, ama herkes kadar umut doluyumdur, bu umudun arkasında belki hala biraz beklenti besliyorumdur. Eskiden hedefler, kararlar listesi tutar, yükünü sırtımda hissederdim bütün yıl. Artık anda kararlar veriyor, kendimi daha çok akışa bırakabiliyorum. İşte yıllardır yaptığım çalışmalarımın ödüllerinden biri de bu.

Bana çok güzel sürprizler, hediyeler verdin 2017. Yine çok çalıştım ve artık biliyorum, dibine kadar hak ettim bunları. O yüzden kabulümde çok rahatım.

O kadar çok gezdim ki, bazen unutuyorum anlatırken nerelere gittiğimi. Hep hayalimdi bu kadar çok gezmek ve gerçek oldu. Şükretmekten başka ne yapabilirim? Cape Town, Peru, Lübnan, Nepal, Isviçre, Fransa’nın bazı yerleri, Floransa, Bologna’yı gördüm. Bundan daha iyi nasıl olur? Her gezinin bana kattıklarına şükrediyorum en fazla, hissettiklerime, gördüklerime, bıraktıklarıma, aldıklarıma, kabul ettiklerime…

2005 yılında başlamıştım derin çalışmalarıma. 12 yılın sonunda sanki bir bitişi yaşıyorum gibi hissediyorum. 2018’e girerken gerçekten geçmişi geride bırakmanın, her şeyin mümkün olabileceğinin tam teslimiyet duygusunu yaşayarak güveni hissetmenın nasıl bir şey olduğunu bilerek adım atıyor olmak inanılmaz bir hafiflik. E tabii, buna da şükürler olsun. Nefesin gücünü her an hissediyor olmak ne kadar büyük bir güçmüş meğerse. İdrak etmek bu olsa gerek.

Şimdi artık daha kolay, daha sade, daha hafif yaşamaya ve niyetlerimin daha kısa sürede olmasına, daha rahat ve konforlu yaşamaya niyet ediyorum.

Teşekkür ederim 2017, benim hayat çizgimde durduğun nokta benim için çok değerli.

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.