Tavsiye ediyorum.

1999 kışıydı. Kızım beş aylık kadardı, sürekli evde oturuyordum ve kendim için alışverişe çıkmam gerekiyordu. O zamanlar ‘renk ve stil analizi’ diye bir şey duydum. Madem alışverişe çıkacaktım, paramı bana yakışan giysilere yatırmam gerekiyordu. Ammavelakin kar yağdı ve ben gidemedim.

tavsiyeeviBir süre önce bir mail aldım. Mailde ‘tavsiye meleği olmak ister misiniz?’ diyordu. Melek mi, tabii ki, tavsiye mi, tabii… Zaten hayatım bu sitede yazdıklarım gibi deneyimlerimi tavsiye etmekle geçmiyor mu? Soruya evet dedim, ama bir süre ilgilenmedim ne olduğuyla ve ne tavsiye edeceğimle…

Bir gün Twitter’dan ‘Vitringez ile renk analizi’ seminerimize katılmak isteyenler diye bir soru geldi Tavsiye Evi’nden, hemen başvurdum ve yıllar önce kaybettiğim fırsatı yakalama fırsatını elde ettim.

Üç saatlik bir seminer sonucunda Colourfit’i kuran Oya Komar’dan kendimize alışverişte hangi renkler üzerinden gidebileceğimizi, makyaj ve saç renklerimizi öğrendik. Örneğin ben kış insanıymışım renklere göre, halbuki yaz ortası doğdum. Bana canlı renkler gidiyor, şeftali rengi allık sevmeme rağmen pembeyi de denemem gerekiyormuş.

Vitringez ise bir internet sitesi, 2500 markayı aynı anda bulabileceğiniz muhteşem bir site. Bulamadığınız ne varsa, bulmak istediğiniz ne varsa, vermek istediğiniz meblağ üzerinden ihtiyacınızı bulabileceğiniz tek arama motoru.

Ve bu bilgilere ulaşmamı sağlayan meleği olduğum Tavsiye Evi sponsorları sayesinde döşenmiş atmosferiyle kendinizi evinizde hissettiğiniz bir ortam.  Vitra’nın banyo modellerinden ikisini kullanabiliyorsunuz, Hafele ile döşenmiş mutfaktan çay içiyorsunuz.

Ben bu seminerden çok memnun kaldım ve çok zevk aldım. Size de Tavsiye Meleği olmanızı tavsiye ederim.  Ayrıca aşağıdaki sitelere göz atmayı ihmal etmeyin lütfen.

http://colourfit.com/renk_danismani_oya_komar.htm

www.vitringez.com

www.tavsiyeevi.com

 

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.