Neden miymiş?

Şimdi sizlerle çok özel bir şey paylaşmak istiyorum.

Ben yıllardır kilo sorunu olan biriyim. Evet, görüntüde çok çok büyük bir sorun değil belki, ama sürekli alıp alıp vermek, verdikten sonra geldiğim beden şeklini tutamamak, sonra kendimi yemeye bırakıp tekrar kilo almak, çeşitli yöntemler denemek beni çok yordu. Her seferinde ‘tamam artık bu son, şimdi veriyorum, bir daha almayacağım bu kiloları’ diyip başa dönmüş olmak bıktırdı.diyet1

Ben bir Transformal Nefes (R) terapistiyim, ama kendim için değişik çalışmalara da giderim ve her terapistin zaman zaman kendini temizlemesi, farkındalığını yükseltmesi gerektiğine inanırım. O yüzden de Esra Gökçe’yi ara ara ziyaret ederim.

Son gidişimde ilişki için gittim, ama bakın neler çıktı?

Esra önce derdimi dinledi ve en son öğrendiği teknik olan Rebirthing tekniğini uygulayacağını söyledi. Esra’nın en sevdiğim yanı budur, kendini sürekli geliştirir, yeni teknikler öğrenir, hepsini konuya göre entegre eder, tam da benim sevdiğim ve örnek aldığım gibi. Rebirthing tekniğinde doğum anınıza gelmeden önce anne, babanızın durumundan başlayarak meditatif halde imgeleyerek doğum anınıza kadar yavaş yavaş geliyorsunuz, duruma göre aile diziminden yararlanılıyor. Ve ben anne karnında üç aya kadar bir ikizim olduğunu öğrendim. Yapılan araştırmalarda dünya nüfusunun yaklaşık %80inin anne karnında ikizi olduğu, bilinmeden düştüğü ortaya çıkmış. Hatta ben hamileyken üçüncü ayda kızımın bir ikizi olabileceği söylenmişti ultrasonda, daha sonra tek olduğu söylendi. O zaman da benim ve eşimin ailesinde hiç ikiz olmadığı için şaşırmıştım.

Şimdi bu ikiz olayı benim için neden bu kadar önemli? Çünkü ben yıllardır tabağıma her şeyi en az iki tane aldığımı farkettim, iki tane mercimek köftesi, iki tane sarma, her şey en az iki… Bir tane alınca hep eksiklik duydum, işyerindeki kahvaltılarda bile bir açma, yanına bir poğaça, yine iki tane…

Çalışmayı bitirdik ve ben eve döndüm. İlk etkiyi annemde gördüm, annemin çalışmadan haberi yok, bana artık kendini daha iyi hissettiğini söyledi ki, annem tam bir hastalık hastasıdır, artık kendini olumlamalarla iyi etmeye karar vermiş:-)298518_474481359253133_1891461738_n

Bu çalışmadan iki hafta sonra koç arkadaşlarla bir nefes çalışması yaptık. Meditasyon kısmında ikiz kardeşim geldi ve ‘beni artık gördün, sana teşekkür ediyorum’ dedi. Babam ‘artık seni kızım olarak görüyorum, erkek olmana gerek yok’ dedi ve anneme sarıldı.

Pazartesi günü işyeri kahvaltısı için tezgaha gittiğimde gönül rahatlığı içinde ve farkında olmadan tek bir açma aldım ve masaya oturduğumda fark ettim, yani artık kilo vermem çok daha kolay.

Bu yazıyı yazarken de ağlama hissi geliyor, Esra Gökçe’ye sonsuz teşekkürlerimle.

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.