Müzik ruhun gıdasıdır.

Ben hiçbir zaman sıkı bir müzik dinleyicisi olmadım. Sevdiğim gruplar, şarkılar oldu, ama yine de bilinçli ve takipçi değilim. Olduğu kadar, istediğim kadar, zaman zaman az, zaman zaman çok…

Geçenlerde açık ofisin tüm gürültüsünden yılmış, neredeyse kendimi camdan aşağıya atacak kadar gerilmişken kulaklıklarım geldi gözümün önüne. Yaşasın cep telefonları…Aslında ne kadar kızsam da bağımlı olmadıktan sonra gerçekten birer kurtarıcılar. Önce kulaklığı telefona, sonra kulaklarıma taktım ve radyoyu açtım. 107.4 çok sevdiğim kanallardan, radyo Voyage. Klasik müzik gibi,ama  klasik müzik değil, slow gibi, ama sözlü değil.

İşte o an, sakinleşmeye başladım ve bedenimin bir sünger olduğunu farkettim, müziği yıllarca susuz kalmış gibi içtiğini, içine çektiğini, çektiğini ve bir türlü doyamadığını hissettim.

Siz hiç bunu hissettiniz mi? Müziğin tüm hücrelerinize girdiğini, oraları temizleyip çıktığını, bedeninizi tozlardan arındırdığını, kulaklarınızın pasını sildiğini, ruhunuza işlediğini hissettiniz mi?

Ve aslında ne kadar bu gıdaya aç kaldığınızı farkettiniz mi?

Ben hiç farketmemişim.

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.