Kolaylıkla ve rahatlıkla…

Çocuktum. Evcilik oynuyorduk. Sahne bugünkü gibi aklımda. Komşunun evindeyiz, arka odada. Kasvetli bir hava, bahçenin gri duvarları görünüyor. Odanın ışığı yanmıyor ve ben sabah ezanıyla kalkıp poğaça yapıp satarak çocuklarını okutan bir anneyi oynuyorum. Neden acaba? Deli olmalıyım sanırım. Bir çocuk neden evcilik oynarken böyle zor bir hayatı seçer ki kendine? Galiba geçmiş hayatlardan gelen bir blokajım varmış benim.

Yıllarca da hep zor olanı seçtim. Zor olan ne varsa değerliydi, çok emek vermem gerekliydi. Kolay olan ne varsa benim için çok değersizdi. Herkes ulaşabilirdi ona. Sonra nefesle tanıştım. Her şey aslında kolaylıkla olabiliyordu ve bizler aslında kolay yaşamayı hakediyormuşuz, ama bu hakkı kendimize reva görebiliyorsak…

Geçen sabah kendime nefes seansı yaptım. Sonra nefes koçu arkadaşımla görüştüm. Bana bir hatırlatma yaptı: ‘ Niyetine kolaylıkla, rahatlıkla, huzurla olmasını da ekliyorsun, değil mi?’ Niyetlerimizin olması için bir çok olasılık var. Örneğin zayıflamak istiyoruz, ama bu zayıflığa bir hastalık sayesinde de kavuşabiliriz. O yüzden sağlıkla, rahatlıkla, huzurla demek çok önemli. Yine unutmuştum ben tabii, ama o konuşma içime yerleşti artık. Demek ki zamanı gelmiş artık. Eh bir de yazdım şimdi, artık hiç unutmam. Evet, herşeyin kolaylıkla, rahatlıkla olmasına niyet ediyorum ve bunu hakettiğimi biliyorum.

Sizce bunu söylemek nasıl bir duygu?

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.