Kolay…

Hayatta her şey bir bakış açısıdır. Dualite dünyasında yani ikilik dünyasında yaşadığımız için her zaman iki seçeneğimiz vardır. Ya zoru seçebiliriz ya da kolayı. Bu bize zihnimizin oyunudur, zihnimiz ise 0-6 yaş arası yaşadıklarımızın duygusal olarak izdüşümleridir. Kendimize kalıplardan bir dünya kurarız ve hayatımız boyunca onu yaşar dururuz, sürekli takılan plaklar gibi. tnefes

Bunları farketmek, farkındalığımızı kabul etmek, yüzleşmek cesaret ister, çünkü bütün bunlar güvenli alanımızdan çıkmak demektir. Ne kadar zorluk çekiyor da olsak, bildiğimizi tekrar tekrar yaşamak bize güven verir ve değişiklikler bizi rutinden çıkardığı için zorlar. O yüzden değişim ve dönüşümü kucaklamak ve içselleştirmek insanı zorlar, ama bir de kucaklanırsa hayat gitgide kolaylaşır, akış hızlanır, hayat kendiliğinden olmaya başlar.

O yüzden öncelikle hayatta neleri zor diye gördüğümüzü farketmeliyiz. Para kazanmak zor diyoruz, peki o zaman neden bazıları daha kolay para kazanıyor, neden bazıları daha kolay zam alıyor da biz alamıyoruz? Neden bazıları daha kolay ilişki kurabiliyor da biz bir türlü ruh eşimizi bulamıyoruz? Her şey bir bakış açısı, hayatı nasıl yaşayacağımız bu bakış açısına bağlı ve seçim bizlere ait.

Bugünden itibaren seçimlerimizi kolaydan yana yaparsak hayat bize güzel olacaktır. Bundan daha iyi ne olabilir?

 

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.