Kitabım ve ben…

Kitabım çıktı ya, çok heyecanlıyım. Yayınlamak için yazmamıştım, ama sonra yayınlamayı çok istedim, çünkü birilerine iyi geleceğini hissettim hep. O yüzden benim için daha da değerli. Bakalım beğenilecek mi? Merakla bekliyorum.

Yitikülke Yayınları’ndan çıktı kitap, bakın arka kapağında neler yazıyor?

Mutlu bir ailenin hayaliyle büyüdüm ben. Bir kocam, çocuklarım olacaktı, pembe panjuru olmasa da mutlu olacaktık evimizin içinde. Bir masalmış meğer her şey, pembe panjurlu ev hiç yokmuş. Hayalmiş her şey, toz pembe renkte… Aslında gerçekler griymiş, gittikçe koyulaşan. O grilik mutsuzluğun rengiymiş meğer. Hayatıma grilik hâkim olduğunda, kurban ben oldum sanık sandalyesinde. Hayata yeniden başlamak için oradan çıkmam gerekiyordu. Güç bir seçimdi, başardım.

Her şey insanlar için, derler. Demesi kolay, yaşaması zordur bunu. Yaşadıklarımız bir başkasının başına geldiğinde yorum yapmak, öylesine dinlemek çok daha kolaydır. İçindeyken bazen dünyanın sonu, bazen kıyametin başlangıcı gibidir, ama yine de bir şekilde çıkılır içinden. Bu kitap bir boşanma sonrasının kitabı, kendini tamir etmeye çalışan bir kadının duyguları, yaşadıkları, yaptıkları… Hayat aslında başımıza gelenlerden ibaret, ama bizim ona verdiğimiz karşılık olmasa hep bir eksik. O yüzden bu kitap bir tamamlanmanın hikâyesi…

Kendinizi bir kayık gibi denizin üstüne bırakabilirsiniz ya da bir ağaç gibi kök salabilirsiniz toprağa; bir kuş gibi uçabilir, bir ateşin içine düşebilirsiniz. Her şey mümkün, her şey insanlar için ve hayatın tadını anlayabilmek için her zaman bir tutam da tuz gerekli.

Sipariş için D&R’lara ve diğer kitapçılara ya da internet sitelerine uğrayabilirsiniz.

Ve sitemin takipçilerinden, aynı zamanda işyerinden beni tanıyan okurum Gizem’den gelen yorum aşağıda…

‘Ve onu tuz kadar sevmiş…

Bu sefer kendimi zorlamayacağım ne yazsam diye,hatta işyerinde zaman dolsun da eve gelip kalemi elime alayım diye sabırsızlandım.Üç senedir tekstil sektöründe beraber çalıştığımız,çözümcü müşterimiz,sorumlu bir anne,her geçen gün bildiklerine yeni şeyler katan,dimdik ayakta durabilen bir kadın, ve  içini döküp rahatladığı kitabı ‘BEN ONU TUZ KADAR SEVDİM’…. Kitap elime geçer geçmez okumaya başladım,yazarı tanıdığım için mi? Yoksa bir hemcinsim olduğu için mi ya da gelecekte ki korkularım için mi bilemeyeceğim, ama kitabı okurken 24 yaşında ki Gizem olarak okuyamadım.

Banu Conker oldum ben orada,Yıllardır sevdiğim adamın hayal kırıklığını yaşadım. Bazı yerlerde babaannelerimizin kullandığı ‘boyun devrilsin be adam’ tabirlerini kullandım. Aşkı yakaladığı adamda,hayatının en acı tekmesiyle  kendine gelmiş bu kadın.Evet, içi kinle doluymuş. Hayallerini ve duyduğu aşkın karşılığını verememiş,sahiplenememiş… Ama ihaneti öğretmiş ona,ve insanın en iyi kendi kendine sahip çıkabileceğini de …Bu adamdan en büyük kazancı da ‘HERŞEYİM’ dediği meleği olmuş.İyi bir koca olamasa da, iyi bir baba olduğu için,içindeki öfkesini sakinleştiriyor.

Bilmiyorum ne kadar doğru hisler yaşadım ama okurken sinirlendim, ağladım ve satırlarda yer yer bahsini geçirdiği hayalindeki ‘adam kadın’ı canlandırdım gözümde…Hayallerindeki içi aşkla dolu,gözlerinde huzur,ellerinde güven bulduğun adama kavuşman dileğiyle kadın.Ve bir gün de olacak,o adamla geçirdiğin güzel anılarını kaleme döküp tatlı tatlı kızacaksın ona ‘Niye bu kadar geç kaldın ki adam’ diye…..’

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.