Kitabım çıktı.

Boşanmıştım. Çocukluğumdan beri kurduğum, inşa ettiğim tüm hayaller yıkılmıştı, dünyam yıkılmıştı. Öfke doluydum.

Bir süre sonra yoruldum içimdeki öfkeden. Bir karar vermem gerekiyordu. Ya öfkeme yenik düşecek, kendi kendisiyle daima kavgada olan bir kadın olacaktım ya da yeni bir hayata başlamam gerektiğini kabul edecektim. Ben de yeni bir hayata başlamam gerektiğine karar verdim.

Bir akşam birdenbire yazmam gerektiğine karar verdim. O zaman bloglar yok ortada ya da var da, ben bilmiyorum. Yine de yazmaya başladım. Kendim için bulduğum bir terapiydi bu aslında. Öfkemi içimde tutmak yerine kusmalıydım, akıtmalıydım ve kurtulmalıydım ondan. Her akşam oturdum bilgisayarın karşısına. Bazen kendimden bazen bir başkasından bazen bir okuduğumdan bazen bir gördüğümden yazdım. Günler boyunca yazdım. Sonunda bitti, artık içimde bir şey kalmamıştı.

Sonra yazdıklarımı rafa kaldırdım, ama nedense içim hep yazdıklarımın kitap olmasını istedi, özellikle boşanmış kadınlar için ve tabii ki boşanmış anneler için. Bir arkadaşımın arkadaşı yeni boşanmıştı, ona yolladım yazdıklarımı, ‘oh iyi geldi bunları okumak’ dediğini duydum arkadaşımdan. İç sesim doğru söylüyordu demek ki, iyi gelecekti bu kitap.

Yıllar sonra adaşım Banu Özkan Tozluyurt ”İmza Kızın” projesi için birlikte çalıştıkları Yitik Ülke’yi önerdi. Kitapları da olan yayınevi ortağı Kadir Aydemir ile tanıştım. Daha sonra kitabın düzeltilmesi için yardımcı olan zehir(süper kitap kurdu anlamında) Zerrin ile tanıştım. Güzel sesiyle uyardı beni hatalarım konusunda, bazı yerleri yeniden yazdırdı, buraları okur anlamaz, dedi. Yazdıklarıma pek dokunmayı sevmiyorum, sanki yazdığım andaki duygu bozulacakmış gibi geliyor, ama yine de söz dinledim elimden geldiğince.

En sonunda çıktı kitabım. Kapağına aşık oldum. Tam da ben gibi olmuştu. Kapağı çizen Savaş Çekiç’e de teşekkür ediyorum. Çok heyecanlıyım. Satılacak mı, beğenilecek mi, işe yarayacak mı, biraz dokunacak mı ruhlara? Bekleyip,  göreceğim.

İnternetten almak isteyenler için:

http://www.dr.com.tr/Kitap/Ben-Onu-Tuz-Kadar-Sevdim/Banu-Conker/Edebiyat/Anlati/urunno=0000000439873

Kitabım hakkında şimdiye kadar çıkan yorumlar:

http://banunundunyasi.com/?p=2923

http://nilguncabaci.com/2013/04/ben-onu-tuz-kadar-sevdim-banu-conker/

http://baskaanne.com/genel/dunya-tatlisi-yazarlar.html

http://anneayca.blogspot.com/2013/05/ben-bunlar-kimseye-anlatmadm.html?m=1

http://www.hthayat.com/yazarlar/m-irem-afsin/1013583-tuz-kadar-sevmek

http://nazliakin.blogspot.com/search/label/TUZ

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.