Kilo vermek ya da vermemek…-7

Düşünün ki, hiç sevmediğiniz biri var karşınızda ve siz onu sevmediğinizi sürekli bir şekilde belirtiyorsunuz. Bu da karşınızdaki kişinin hoşuna gidiyor, sizi sinirlendirmekten çok hoşlanıyor. Ne yapar? Sürekli damarınıza basar.

Ama o sizi sinir etmeye çalışırken, dünya sizin gözünüzde değilse, onun yaptıkları ile zerre kadar ilgilenmiyorsanız, bir süre sonra gerçekten ondan özgür olursunuz.

Ben de kilo vermeye olan direncimi kabul ettiğimde işte böyle özgür kaldım.

Bir anekdot daha:

Aslında daha önce sürekli kilo alıp verdiğimi farkettim. Öğrendiğim derslerden biri de şu:

‘Eğer hayatınızda sürekli tekrarlanan, birbirinin benzeri olaylar varsa, artık bundan bir ders çıkartmanız ve bu dersi iyi öğrenmeniz gereklidir.’

Hayattaki derslerdeki hocalar bazen gerçekten takmaktan çok can yakıcı olabilir, dikkatli olmak gerekli.

Ben de kilodaki tekrarlarımın farkına varınca soluğu hocalarımdan biri olan Sibel Kavunoğlu’nda aldım. Hem transformalnefes eğitmeni hem de Thetha eğitmeni olan Sibel önce beni bir sorguya çekti. Üç ayrı yönden girerek, şaşırtmalı sorularla beni kaşıdı, durdu.

Sonuç: Ben kilo alıp verirken kendime iş yaratıyordum.

Haydi canım sen de, aaaa, delirmiş herhalde. İnsan böyle bir iş çıkartır mı kendine? Amaaaan, iyice zırvaladı vallahi artık…

Diyebilirsiniz tabii ki.

Evet, eğer biri bazı şeylerden kaçıyorsa kendine iş çıkarabilir ve bu da böyle kilo vermek ve üstüne almak gibi bir iş de olabilir.

Sizin kendinize çıkarttığınız ve görev haline getirdiğiniz işler var mı? Paylaşırsanız sevinirim.

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.