Kiloya direncimi kabul ettim, ohhhh…

Kabul etse de etmese de , aslında çoğu kişi artık istediklerinin anında olmaya başladığını farkediyor. Ben de hayatın ne kadar kolay olduğunu yavaş yavaş iyice idrak etmeye başladım. Artık ihtiyacım olan bir şey varsa, sadece şöyle şöyle olmasına niyet ediyorum ve bırakıyorum. (Tabii bırakamadığım şeyler oluyor, o zaman da bekle babam bekle, daha çok beklersin modunda takılı kalıyorum, ama onun da farkındayımJ)

Kilo vermeye olan direncimi kabul ettim ya, sanki hafifledim.

Veeee cevap birdenbire geldi:

Sürekli kilo alıp verdiğim için artık yorulmuştu ruhum. Nasıl olsa yine kilo alacaktım, o zaman niye kilo vereyim ki? Vermem, olur biter. İşte, babalar gibi direnç…Buyrunuz, buradan yakınız.

Şimdi kendinizi biraz benim yerime koymak ister misiniz? Sizde de öyle bir direnç var mı acaba? Ya da herhangi bir engel?

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.