Kilo vermek ya da vermemek…-21

Bir sabah uyandım ve kendimi şu şekilde buldum:

Yatakta yan dönmüşüm ve kendime şöyle diyorum: Kendimi seviyorum, kendimi seviyorum, kendimi seviyorum…Sanki kupkuru bir sünger su çekiyor, o şekilde söyledim bu cümleyi…

Her şey sevmekle başlıyor, ama maalesef bir çok şeyi sevgi ile karıştırıyoruz. Sevginin tam olarak ne olduğunu tasvir edecek sözcükler bulabilirim, ama şu anda ilk aklıma gelen kendimi olduğum gibi kabul etmek, göbeğimi, popomu, kollarımı oldukları gibi kabul ediyorum ve seviyorum.

Sevmek ve değer vermek paralel gidiyor. İnsan değer verince ne ceza vermek kalıyor geriye ne de kötü davranmak…Dolayısıyla bedenim artık özgürleşti.

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.