En sonunda taahhüt edebildim.

Çok heyecanlı, içim pırpır yazıyorum taahhüdümü:

Her gün makyaj yaparken, yıkanırken, dişlerimi fırçalarken düşüncelerimi ince, hafif,fit , enerjik Banu Conker olmaya ve daima öyle yaşadığıma odaklıyorum. Daha sağlıklı beslenen, daha kendine değer veren, kendini cezalandırmaktan vazgeçmiş, bu konuda kendine güvenen bir kişi olduğuma odaklanıyorum. Bu gerçeğim olana kadar tüm dikkatimi bu düşünce üzerine odaklayacağım. Daha sonra hayallerimdeki kişiyle bir ve tek olma sürecine gireceğim.

Sizin de taahhüdünüz var mı? Tabii ki illa da bu konu olacak diye bir kural yok, kendinizle ilgili neyi değiştirmek istiyorsanız, niyetinizi ona uygun bir hale getirebilirsiniz.

Bu arada taahhüdüme 55 kg olmayı da yazmıştım, ama sildim, çünkü kilo lafı beni strese sokmaya yetiyor. Neden kendimi strese sokayım ki? İnce, hafif, fit ve enerjik olduğum zaman zaten istediğim ve benim için ideal olan kiloda olacağım, belki de 53 kg olurum. Niye kendimi 55 kg olarak sınırlayayım ki?

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.