Kandırıldık!

Masal dinlemeden büyüyen çocuk var mı? Varsa aslında çok şanslı.

Pamuk Prenses’i, Külkedisi’ni duymamış çocuk var mı? Varsa çok şanslı.

Şaşırdınız, değil mi?

Bazı  masallar sevdiğine ulaşmakta zorluk çeken, ama sonunda kötüler yenilir, iyiler kazanır. Güzel kızla yakışıklı erkek birbirine kavuşur ve ölene kadar mutlulukla yaşar.

‘Ve sonsuza dek mutlu yaşadılar’ cümlesi hepimizin hayatını kararttı. Bilinçaltı 0-6 yaş arası şekilleniyor ve geleceğin tüm kadınları bu masalları bilinçaltlarına aldılar. Biriyle birlikte olacaklar ve sonsuza dek mutlu yaşayacaklar. Bu kalıpla büyüdük hepimiz. Aslında masal olduğunu bile bile içimize aldık, hücrelerimize yerleştirdik.

Kim sürekli mutlu ki, sonsuza dek mutlu yaşayalım? Ama ben bunu fark edene kadar çok mutsuz oldum, hatta mutsuzluğumdan mutsuz oldum, çünkü mutsuz olmamam gerekiyordu. İnişler de var, çıkışlar da. Mutluluk da var, mutsuzluk da. Sadece hayatın böyle olabileceğini, olursa başımıza gelenleri kabul edip yolumuza devam etme gücümüzün farkında olmamız gerekli.

Belki bizden sonraki neslin ilişkilerde mutluluğu için aşağıdaki hikayeyi masal yapıp, anlatmakta yarar var.

Kral bir gün ülkesindeki tüm bilirkişilerden ona bir cümle söylemelerini ister. Bu öyle bir cümle olmalıdır ki, hem mutlu olduğunda, hem de mutsuz zamanlarında kullanacağı bir şey olmalıdır. Kimse bilemez. Bir gün bir bilge gelir ve şöyle der:

Bu da geçer.

 

 

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.