İmza: Kızın

GrafikSaati kadinlar kulübü

Çok zor bu duyguyu anlatmak…Nasıl sözcüklere dökülür ki bu duygu?

Adaşım Banu Özkan Tozluyurt çevremde tanıdığım en üretici, en yaratıcı insanlardan biri, onunla arkadaş olmak güzel bir duygu. Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu STET için çalışıyor, koçluk çalışmaları düzenliyor, blogunda yazıyor, paylaşıyor, paylaştırıyor.  Beni de bir projesine dahil etti. 114 kadının babasına mektup yazdığı, kitap satışlarının kız çocuk okutmak için kullanılmak üzere YEKÜV’e bağışlanacağı İmza: Kızın kitabı…

Çıkıyor… Satışı bol olsun, okuttuğu çocuklar bol olsun.

Ben babamın değerini geç anladım. Dünyada tanıdığım ender adamlardan biridir benim babam. Aldığı terbiye, anne ve babasıyla ilişkisi yüzünden bize sevgisini göstermeyi bilemeyen bir adamdır, sevgisini içine gömen bir babadır. Benim bunu anlamak için enerji çalışmalarına, bir sürü terapi deneyimine katılmam gerekti, ama anladım. Onu ne kadar sevdiğimi yüzüne söyleyemedim, söyledim de hiçbir zaman tam olmadı. Bu mektupla da tam olmayacak, ama babamı ne kadar sevdiğimi bütün dünya bilsin istedim.

Her neyse, ben yazdım, ama diğer yazılanları okumadım. Yarın kitapçıya gitmem gerekli. Bir babama, bir kendime almam gerekli. Babamın neler hissedeceğini çok merak ediyorum.

İmza Kızın ile hemen daha ayrıntılı bilgi için: http://imzakizin.com/

21.Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV)

 1992 yılında eğitim konusunda ihtiyaç sahiplerinin elinden tutmak amacıyla kurulmuş, yüzlerce çocuğa her yıl karşılıksız eğitim bursu veren, Umut Kızlar projesi ile on beş yıldır kız çocuklarının okuması için maddi manevi destek sağlayan, 3’ten 73’e eğitim seferberliği ile başladığı yolculuğuna, köyden kente aydınlanma projeleri ile devam eden ihtiyacı olan herkese eğitim kaynakları yaratmayı, onların düşünen ve üreten bireyler olmalarına olanak sunmayı ilke edinmiş bir vakıftır.
Ortaklar Caddesi Bahçeler Sokak No:2 Daire: 9
Mecidiyeköy / İSTANBUL
Tel: 444 28 39
Faks: 0212 275 52 44
E-Posta: yekuv@yekuv.org

 

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.