İçimdeki çocuk-1

Bruce Willis’i severim, yakışıklıdır, karizmatiktir, bir de filmlerinin konuları ilginçtir. Gizemli iç dünyalara yolculuğa çıkarır, ama bunu her zaman algılayabilmek kolay değildir.

Yıllar önce izlediğim ‘İçimdeki Çocuk’ filmine televizyonda tekrar rastladım geçen gün. 40lı yaşlarında imaj danışmanı adam karşısında nasıl olduysa iç çocuğunu buluverdi. Kendine ördüğü, başarı, para, kariyer dolu kozasının duvarları bir anda yıkılmaya başladı, çünkü geçmişine gidip hesaplaşmaya başladı, çocukken verdiği kararların bedellerinin ne olduğu ile yüzleşti. Kendine güvensizlikle dolu yalnız bir yaşam kurmuşken, aslında hayatın ne kadar kolay olduğunu, bunu şimdiye kadar neden düşünemediğini fark etti. (Tabii ki bunlar benim yorumlarım, siz izlerseniz farklı şeyler fark edebilirsiniz)

Filmin bir yerinde ağlamaya başladım. İç çocuğun annesi o yıllarda çok hasta, ölecek ve çocuğun çıkardığı bir kavga yüzünden okula çağrılıyor ve çocuğuna sahip çıkmak için gidiyor. Çocuk annesinin öleceğinden, hastalığının bu denli ciddi olduğundan  habersiz. Anne eve dönerken, babası görüyor ve çocuğa kızıyor, onu kollarından tutup sarsıyor ve annen ölecek, bunu ona nasıl yaparsın diyor. Çocuk suçluluk duyuyor veağlıyor. Adam çocuğuna, büyü artık, büyü, ağlama, diyor.

Ve işte o anda çocuk bir daha ağlamamaya yemin ediyor, taaa ki bu sahneyi  koskoca imaj danışmanı haliyle tekrar görene kadar… Büyük adam, iç çocuğuna sarılıyor ve şöyle diyor:

‘ O sadece korkuyordu, seninle yalnız kalacağını biliyordu ve sana nasıl bakacağını bilmiyordu, bununla nasıl başa çıkacağını bilmiyordu.’

Devamı var…

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.