Hoşgeldin 2014!

Yeni yıl, yeni yıl, yeni yıl…

Yeni umutlar, yeni hayaller, hiç kullanılmamış, dokunulmamış, tozlanmamış anlar, anılar…

Hepsi orada duruyor, saatin tiktakları zamanı doldururken, ulaşacakları kişileri bekliyorlar.

Hayat bir an ya gerçekten, eskiyi bazen hiç hatırlayamıyorum, sanki annemin karnından böyle doğdum ben… Sanki hep böyleydim, halbuki ne kadar uğraştım bugünkü ben olabilmek için. Ne hayaller kurdum, ne acılar çektim ya da sadece çektiğimi düşünüp kendime azap ettim hayatı, şeytanın oyuncağı oldum içimde.

Oldu da bitti maaşallah… Kesip atıyorum artık kurumuş dallarımı yeni sürgünler vermek için. Hayatın içinde yeni umutlar biriktirebilmek için, hazırım buna.  Her gün yeni bir yaprak çıkacak göğe uzanan dallarımdan, her yaprağın üstünde incecik damarlar olacak hayat dolu. Her bir damarın akışından öğreneceğim hayatı. Ne kadar zevkli, ne kadar neşeli bir oyun bu!

Hazırım artık hayatın tadını çıkartmaya, esen rüzgarda dallarımın sallanmasına, bazen birinin gelip dalımı kırmak için uzanmasına, yağan yağmurda ıslanmaya, karda üşümeye, güneşin alnında gölgemle buluşmaya… Hazırım hepsine , çünkü hepsiyle ben benim. Ben olmak için uğraşmaya değil, olanı yaşamaya hazırım artık.

Sadece hazırım, gerisi kolay, gerisi akışta…

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.