Hesaplaşma

Koskoca bir yılı bitirmeye saatler kaldı. 365 günü deviriyoruz yine. Yılın bu son günleri genelde insanın içinde hesaplaşmalarla geçer. Neyi istedim, neyi hedefledim, neyi yapamadım, yeni yıl için neler istiyorum şeklinde sorularla dolar zihin. Bazen sevinç, bazen hüzün dolar insana, hedefler tutturulduysa ya da verilen kararlara uyulmadıysa. noel

Benim 2014’üm ülke şartlarını göz önüne almazsak güzel geçti. Hedefim olan Transformal Nefes eğitmenliğini tamamladım, önümüzdeki yıl hedefim sertifikamı almak. Kızımın zorlamalarıyla biraz daha büyüdüm. Gelen danışanlarım bana çok güzel deneyimler yaşattılar. En önemlisi de yaşam amacımı gerçekleştirmeye başladım.

Küçükken yazları dedemin yazlığına giderdik. Koca bir bahçenin içindeki evde kalırdık kalabalık bir şekilde. O bahçe bana yetmez, ben alçak olan duvarın üstünden atlar, yan taraftaki kavaklığa kaçardım akşamları yemekten sonra. Orada küçük bir kavak ağacı vardı, onu benim ağacım bellemiştim. Toprağa oturup sırtımı ona yaslardım ve yıldızları izlerdim. Allah ile konuşurdum o zamanlar bolca. Dünya neden böyle, insanların mutlu olması için neye ihtiyaçları var, ben dünyaya nasıl hizmet edebilirim, sürekli sorup dururdum. Kendi çapımda şu anda hatırlamadığım bir çok çözüm bulurdum. Ve şimdi yıllar yıllar sonra gökyüzüne baktığımda o zamanlar olduğu kadar yıldızları göremesem de gülümsüyorum, çünkü sorularımın cevaplarını nefes sayesinde almaya başladım. Yaptığım her seans, her workshop, her çalışma gelenlerin ve benim yüzümde o kadar kocaman sevgi dolu bir gülümseme oluyor ki, işte diyorum, dünyayı mutlu edecek şey sadece bu: rp_hafif.jpgNEFES

Beni bu yola çekenlere, ruhuma, kendime, danışanlarıma, aileme, birlikte büyüdüğüm kızıma, içimdeki güce 2014’ün her anı kadar teşekkür ederim. Bir zamanlar yaşlanacağım, ama asla büyümeyeceğim derdim. Büyük konuşmuşum, öyle şeyler yaşadım ki, büyümek zorunda kaldım. İyi ki  yaşadım, iyi ki  büyüdüm. Daha çok yolum var, biliyorum. Kısmetse önümde yıllar var daha, bırakarak, sadeleşerek, içimin farkına vararak büyüyeceğim yıllar. O yüzden benim dileklerim, niyetlerim sadece 2015 ile ilgili değil, tüm yaşamımla ilgili.

Siz sevgili okurlarım için 2015’in tabii en başta sağlık getirmesini, mutluluk, huzur, bolluk ve bereket veeee en çok da idrak getirmesini diliyorum. İdrak etmeden öğrendiklerimizin hiçbir önemi yok, önemli olan bilgiyi kafamızdan yüreğimize, idrak merkezine indirmek. İşte o zaman asıl yaşam başlıyor, teslimiyet içinde, zamanın ötesinde.

yeniyil

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.