Her şey doğada saklı.

Pencereden dışarı baktım. Ağaçların yapraklarının bazıları sarı, bazıları kahverengiye yüz tutmuş, bazıları hala yeşil.

Birden farkettim: Hayatımız da böyle işte. Bazı kişilerle ilişkimiz bitiyor, sararan hazan yapraklarının duygusunu yaşatıyor bize. Bazı kişileri aniden bırakıveriyoruz ya da…

Bazen bir projemiz oluyor ya da bir isteğimiz. Tomurcuklanmış bir yaprak gibi salınıyor coşkusuyla içimizde, sonra gelişiyor. Yeterince olgunlaşınca başka bir şeye dönüşüveriyor aslında ve artık eski haliyle hayatımızdan çıkması gerekiyor, yeniliğe yer açmak için, önce sararan sonra kahverengileşen ve kuruyan yapraklar gibi.  Toprağa düşmesi ve ağaca can vermesi için gübre olması gerekiyor. Ama maalesef biz öyle çok tutunuyoruz ki ona, bırakamıyoruz bir türlü. Düşmek isteyen yaprağı zorla yapıştırıyoruz dala. Değişime direnç gösteriyoruz.

Doğaya bakmak gerekli. Bakıp da derin bir nefes çekmek yeterli galiba. Öyle çok uzaklaştık ki ondan. Gittikçe daha fazla zorlanıyoruz o yüzden yaşarken.

Bıraksak o yaprağı usulcacık esen rüzgarda, salınarak inse, bize güç verse, olgunluğunu bırakara …Yeni tomurcuklara yer açılsa, her gün gençleşmez miyiz aslında?

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.