Hayatla dans…

Zaman… Gitti mi, gelmeyen, dönüşü olmayan. Hiç durmadan geçen, bir anını bile geriye alamadığımız zaman…

Hayat… Bazen bir hediye gibi mutlu eden, bazen işkenceler gibi acı çektiren hayat…

Hayat zamanların toplamı, zaman anların toplamı… Hayat bir an kadar kısa gelir yaşlanınca, gençken ise hiç bitmeyecek gibi uzundur.

Hayat ancak onunla dans edersek bize hediyelerini verebilir. Ona karşı değil, onunla birlikte olduğumuzda ve dansı içimizde hissettiğimiz kadar hayatı içimize alabilirsek mutlu olabiliriz.  Ruhumuzun müziğine kulak verip dans etmek anda kalmaktır, aslında gerçekten yaşamaktır.

Var mısınız hayatla dansa?

 

Bu güzel fotoğraf için Ebru İnay’a teşekkürler…

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.