Hayat?

Hayat dediğin nedir?

Kısacık anların birleşmesi mi? Büyük balığın küçük balığı yutması mı? Yoksa sadece balığı elinde tutmak mı? Neyi sorguluyorsun hayatında? Nereden geldiğini, nereye gittiğini mi, yoksa ne olduğunu mu? Hayat nedir? Uğraşmak mı, çabalamak mı, yoksa sadece akmak mı? Deneyim sadece yenilmiş kazıkların bileşkesi midir, yoksa izleyici olmak, akışın tanığı olmak mıdır?firat

Mutluluk dediğin nedir?

Biraz gülümseme, biraz yürek pırpırı mı, yoksa kocaman bir teslimiyet mi?

Kafamda deli sorular olduğunda cevaplar nerede bulunur?

Fotoğraf mankenimiz yıllarca üst düzey yöneticilikten sonra hayat deneyimini denizle birleştirmek, akışı yaşamak için yollara düşmüş gezgin Fırat Şahin’e teşekkürler.

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.