Hayat çocukla güzel.

İnsanın bir çocuğunun olması hayatına bir çok anlam yükler. Çocuğuyla  zaman geçirmek insanın kendi çocukluğuna da bir yolculuktur aynı zamanda, tadını çıkartmak insana hem öğretmen hem öğrenci olmayı yaşatır.

‘Hayat Çocukla Güzel’ adlı kitap da  işte bu yolculukta büyük bir yardımcı olabilir, özellikle bizim içimizden, bizim kültürümüzden, çevremizden olduğu için.

Kitabın yazarı Banu Özkan Tozluyurt, çevremde tanıdığım en üretken annelerden. Çalışıyor, geziyor, yazıyor, sosyal sorumluluk projelerinde görev alıyor, hayatın her alanından alnının akıyla çıkıyor. ‘Hayat Çocukla Güzel’ iki yıl önce kızıyla paylaştığı özel anları  yazdığı bir kitap, taze anne babalar için çocuklarıyla nitelikli zaman geçirme rehberi de diyebiliriz. Ben kitabı çok kısa sürede okudum ve kızım küçükken yazılmamış olmasına üzüldüm doğrusu. Hele içinde nasıl yapıldığı da anlatılan ‘Kar Küresi’ , ben de kar kürelerini çok sevdiğim için beni benden aldı. Kitapta ayrıca İstanbul Oyuncak Müzesi, çocuklar için astronomi, akşam yemeği oyunu, hayvan sevgisi , vb.  başlıklar var.

Banu Özkan Tozluyurt’u yakından tanımak isterseniz www.banunundunyasi.com adlı sitesine bakabilirsiniz ve ayrıca kendinize ve çocuklu arkadaşlarınıza kitabını hediye olarak almak da bi’ tutam tuz olacaktır.

Kitabın fotoğrafını çeken Meltem Tezeren Selçuk’a teşekkürler.

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.