Günün anlamı

Bugün Hemşireler Günü…

Hasta olmadan anlayamadığımız sağlığımızın değerini bilmemiz dileğiyle, hastahanelerde zor şartlarda çalışan hemşirelerin de değerini bilmemiz gerekiyor diye düşünüyorum. Gün içinde o kadar çok insanla birlikte olan, hizmet eden ve kendi özel hayatında da zorlukları olabilen hemşireler bize kızsalar da, kötü davransalar da belki onlara ufacık bir güleryüz göstererek, işlerini biraz hafifletebilir, günlerine ufacık bir katkıda bulunabiliriz. Ne dersiniz?

Veeee bugün ayrıca işitme ve konuşma engeli olan kişilerin günüymüş. Konuşmak sadece sözle olmuyor, bilirsiniz. Gözleriyle de konuşur insan ve elleriyle de. Kaçımız biliyoruz el dilini? Kaçımız iletişim kurabiliyor işitme engellilerle, kendisi işitebilir ve konuşabilirken? Ben yapamıyorum, öğrenmeyi de çok isterim  ve aslında bunun okulda bir yabancı dil gibi öğretilmesine niyet ediyorum şu anda huzurlarınızda. Umarım sizler de bu niyete katılırsınız.

Kendini ifade edebilmenin özgürlüğünü yaşadığınızın farkında mısınız? Bu özgürlüğü hakkıyla kullanıyor musunuz? Gözlerinizi kapatıp bunu bir gözlemlemek ister misiniz?

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.