Evreka

Buldum, evreka, evreka…Benim için suyun kaldırma kuvvetini bulmaktan daha önemli bir şey, çünkü zaten suyun kaldırma kuvveti bulundu. Şu anda bulunamayan ev bütçesinin nasıl tutturulacağı…

Hep derim ki, ne zaman masrafları kısmaya çalışsam kesinlikle ekstra bir masraf çıkıyor ve para yine gidiyor. Ve bunu söylediğim arkadaşlarım da beni onaylar. Geçenlerde birden kafama inen bir şimşek kılıcının etkisiyle yumruk yemişe döndüm, kafamda dönen yıldızların üzerinde harf harf şunlar yazılıydı:

‘GİDENE DEĞİL, GELENE ODAKLAN!’

Masrafları kısarken odaklandığım şey, giden para. Gidene odaklanınca da tabii ki enerjiyi gidene yükleyip çoğaltıyorum ve hoooop yeni masraflara ‘hoşgeldiniz’ pankartı açıyorum. Ben de artık gelen paraya odaklanmaya karar verdim. Rotayı çevirmek gibi bir şey bu, geminin dümenine geçip de yeni bir rota çizdiğinizde yeni bir hedefe varıyorsunuz. Tabii bu o kadar kolay olmuyor, gemi alışmış eski rotaya, habire eski rotaya girmeye çalışıyor, siz de sürekli elinizde pusula, rotayı düzeltip duruyorsunuz, ta ki, geminin alışkanlık direnci bitene kadar…İşte o pusulanın adı da farkındalık.

Şimdi kendimi her giden parayı, faturaları, masrafları düşünürken yakaladığımda , gelen artsın, diyorum. Doğalgaz faturasını düşündüğümde evimde sıcaklığı, su faturasını düşündüğümde kolayca yıkanabilmeyi, elektrik faturasını düşündüğümde televizyondaki güzel filmi rotadaki hedefe getirirsem enerjim değişir ve ‘tamam, işte buuuuuuu’  duygusu içime yerleşir.

Bunu yapmaya yeni başladım, eskiye oranla daha rahat olduğumu söyleyebilirim. Denemesi bedava…

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.