Evim, evim, güzel evim

En sonunda buldum galiba, niye evi bu kadar sevdiğimi…Eski koca benimle dalga geçerdi, duvarlarını mı özlüyorsun, derdi. Ben boş olsa da özlerdim evi, beni bekleyen olmasa da.

Her isteğimizin, her davranışımızın altında aslında bir duygu yatıyor; ya duyguya varmak istiyoruz, ya da o duyguyu yaratmak istiyoruz.

Benim de akşamları evin kapısını açarken hissettiğim duygu ortaya çıktı. Kendin gibi olma isteği ve güven duygusu…Ev kale gibi, kalenin bedenleri sarıyor beni, beni içinde tutuyor, saklıyor. Yani kısaca güvendeyim evde oldukça. O güven duygusu beni sakinleştiriyor. Konuşmak zorunda değilim, ayakta durmak zorunda değilim, istediğim gibi oturabilirim, istediğim gibi yatabilirim, yorgunluğumu atabilirim, arkadaşlarımı çağırabilirim, telefonda bağıra bağıra da sohbet edebilirim, istediğim gibi yüksek sesle de gülebilirim. Dışarıda rahatsız olmasınlar diye yaşadığım kısıtlanmaların hiçbirini evde yaşamak zorunda değilim.

Kısaca evde bir ben, bir kendim olabilirim. İşte bu yüzden seviyorum evi, evde olmayı. Hele bir de eskiye oranla daha az eşya, daha az dağınıklık olunca değmesinler keyfime… Çevremde dolaşan enerjinin şifası sarıyor beni.  İnsanın kendine kavuşmasıdır aslında eve gitmek, hiç maskesiz olabilmek, kendinle kalabilmektir.

Herkese evinde mutlu ve huzurlu yaşamlar dilerim.

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.