beden Etiketi Arşivi

Sevgili bedenime, bendenime mektup…

Sevgili bedenim, Senden özür diliyorum, beni affeder misin, bilmiyorum, ama önce yazdıklarımı bir okursan belki beni daha kolay anlayabilirsin.

Bedenim ruhumun evidir.

Bedenimiz ruhumuzun evi…Bedenimize ne kadar iyi bakarsak, ruhumuz o kadar iyi hissediyor kendini. Ruhuyla uyumlu bir bedenin ışıltısı başka nede olabilir? Tahta şekilli oyuncaklar vardır ya, daireyi dairenin içine sokarsınız…

2012 biterken…

Kıyamet dendi, dünyanın sonu dendi, hızlı bir şekilde koca bir yıl daha bitti. Dünyanın ekseni biraz kayınca dönme hızı da artınca, aslında biz bir günü 16 saat gibi yaşamaya başlamışız….

Dünya Ruh Sağlığı Günü

Bugün Dünya Ruh Sağlığı Günü…

Bir duruş dünyayı değiştirir.

Yazıya başlamadan önce bedeninize dikkatinizi çekmenizi istiyorum. Oturuyor musunuz, yoksa ayakta mısınız? Kalçalarınız rahat mı, yoksa sıkıyor musunuz? Sırtınız dik mi, yoksa  okuduğunuz monitöre doğru eğik misiniz? Şimdi gözlerinizi kapatıp…

Sistem hayattır.

Hiç fark ettiniz mi, her şeyimiz bir sistem üzerine kurulu? Dünya güneş sisteminde yer alıyor. Ekolojik sistemler içinde yaşıyoruz ve sistemdeki herhangi bir bozulma en ufak sistemlere kadar sirayet ediyor….