Eşzamanlılıklar

Bu aralar yine biraz kendimle ilgileniyorum, her gün çalışmalar yapıyorum. Yeni yıl yaklaşırken, hele de Merkür retro durumundayken eski işleri bitirmek, temizlemek, arınmak için çok güzel bir dönem bence.

Ekim ayında İrem Orhon ile Mucizeler Kursu çalışmasına başladım. Mucizeler Kursu her gün okunan ve ödevleri yapılan, zihni yeniden programlayan bir arınma çalışması. İrem Orhon bence bu konuda bir numara ve bu yüzden de çok şanslıyım, böyle bir hoca ile bu çalışmayı yaptığım için. Kendisinin haberi olmasa da dersleri her izlediğimde kendisine teşekkür ediyorum. İrem Orhon Urla’da yaşıyor ve ben dersleri online alıyorum.

Geçen sabah uyandım ve yogadaki twist hareketine benzer bir hareketi istedi bedenim. Sol bacağımı uzattım, sağ dizimi kırıp, sol bacağımın üstünden sola yatırıp bedenimin diger kısmını olabilidiğince düz tutup, başımı sağa yatırdım. Böylece kalçalarımdaki kaslar gerildi ve acıdı. Transformal Nefes seanslarında kullandığımız beden haritasına göre bu noktalar yargı noktalarımızdır. Sol taraf kendimizi yargılamamız ve sağ taraf başkalarını yargılamamız ya da onların yargılarını satın almamızdır.

Bu sabah uyandım ve bu sitede de daha önce yayınladığım 30 günlük mucizeler çalışmasını yaparken birden kendimi onurlandırmadığımı, çok defa yargıladığımı ve bununla birlikte Allah’a ne kadar isyan edip her şeyi yapmak için ne kadar çaba gösterdiğimi fark ettim. O sırada bir rahatlama geldi, kalçalarım açıldı. 

Sonra Mucizeler Kursu’nun bugünkü dersini önüme aldım: ‘Ben her nereye gidersem Tanrı benimle birlikte gider’ başlığı altında dersi okudum. Bu derste sahip olduğumuz bir çok korkunun aslında içimizdeki yargılar ve ayrım bittikten sonra ne kadar anlamsız olduğu anlatılıyor.

Bir de üstüne yatıp kendime nefes seansı yapınca kaymaklı ekmek kadayıfı gibi bir hisle kalktım yeni güne. İşte eşzamanlılıklara bir örnek. Ruhumuza ve bedenimize kulak vermeyi öğrendiğimizde yolumuzun açılması sadece an meselesi.

İçimdeki ses bağırıyor neşeyle: BUNDAN DAHA İYİ NASIL OLUR?

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.