Eğitmenin motivasyonu geribildirimler

bikadinbihayatİnsanların hayatına dokunabilmek harika bir duygu. Onlardaki gelişimi görmek ve hayatlarındaki mutluluklara tanık olabilmek gerçekten bir eğitmenin işindeki hem başarısı hem de doyumu. Ben de zaten bu doyumu daha fazla yaşayabilmek için işten ayrılmışken, danışanlardan çok güzel geribildirimler gelmeye başladı. Bundan daha iyi nasıl olur?

Sizlerle bu geribildirimleri paylaşmak istedim ki mutluluğumu da sizinle paylaşabileyim.

”10 Ocak Pazar günü Banu Conker ile ilk kez Mandala da içeren nefes çalışmasına katıldım. Daha önce de nefes çalışmaları yapıyordum Banu’yla ve her biri benim hayatımı değiştiren ve bambaşka farkındalıklar yaratan çalışmalar olmuştu. Mandala çalışması yeniydi benim için. Önce birbirinden farklı yüzlerce fotoğraf arasından bana kendimi iyi hissettirenleri bulmaya çalıştım. Sadece o an bile kendi hayallerim ve kendi isteklerim üzerine olur mu olmaz mı demeden odaklandığım o kısacık an bile aslında bende bir farkındalık yaratmıştı. Ne istediğim üzerine ne kadar da az odaklanıyordum. Ben bunları elde eder miyim, nasıl, bu isteklerim olasılık dahilinde mi ya da  ne istemediğim üzerine tonlarca düşünüyordum ama beni mutlu eden şeyleri tam olarak bilmiyordum bile. Hatta insanlar fotoğrafları kapışırken ya bana kalmazsa diye endişeye bile kapıldım. Oysa herkese yetecek kadar imaj vardı. Evrenin bolluk bereketine, hayal gücüme bile güvenmekten imtina ederek ya geç kalırsam , eksik yaparsam, ya bana kalmazsa gibi korkularım da yüzüme tokat gibi çarptı. Onlarca fotoğraf topladım elime.

Evrene dileklerimizi anlattığımız bölüme geldiğimizde, fotoğrafları önüme koyunca dileklerimin ne kadar güzel ve aslında ne kadar ulaşılabilir olduğunu farkettim. Ve mandalamı yaparken aslında bu dileklerin ne kadar sade ve kolay anlatılabilir olduğunu. Topladığım pek çok görselin gereksiz, sadece 4-5 parça görsel ve kelime ile mandalamın eşsizce tam ve bütün olabildiğini gördüm. Ve tüm dileklerime ulaşabileceğimi hissettim hatta belki de ulaşmıştım bile onlara.
Grup olarak yoğun bir nefes seansı yaşadık… Benim çok üzüldüğüm bir kaybım olmuştu ve o kayıptan sonra kendimi affedemiyordum. Nedense bana çok acı veren bu olayı içselleştirmiştim. Dinlenme bölümünde bir melek çıktı karşıma ve onunla sohbet ettim. Ona sorduğum her soruya cevap aldım, içimi bir huzur kapladı. Herhalde hayal görüyorum dedim ama sorularıma aldığım cevaplar o kadar anlamlıydı ki… Sırf şokun etkisi geçsin diye meleğime şöyle sordum: Bana çok güzel hediyeler veriyorsun, ben ya şımarırsam ya kötüye kullanırsam? Mesela şimdi bir melekle konuşuyorum diye herkese anlatmak isteğim var, ben farklı mıyım özel miyim? Bana şöyle cevap verdi: Sen özelsin, herkes gibi … yani farklı değilsin, sonra gülümsedi ve “ yine de kendinde gerçekleştirdiğin farklılıkları görmende bizce bir sakınca yok! “ Yaşadığım en güzel deneyimlerden biriydi. Belki bunların hepsini ben hayal ettim ama aldığım cevaplar şunu gösterdi : kendi sorularımı cevaplayabilme yetisine ulaştığımı.
Bundan büyük özgürlük var mı?
Mandalamın Adı: İçsel Özgürlük’tü…
Teşekkürler  Banu,
Nilüfer K.”
Ve başka bir geribildirim ki benim için çok çok değerli, çünkü bir kanser hastasından geliyor.
”Tesekkurler Banu Conker ,cokkkk ama cokkk tesekkurler…
O kadar kötüydümkü, o kadar çaresiz , o kadar öfkeli , o kadar mutsuz bir o kadar da beklentisizzzz….
Kanser göğsümü almıştı, korkular ve karanlık beynimi. Şoktaydım hemde nasıl bir şok..
Herkes benim için birşeyler yapıyor hatta bana yaptırıyor ama ben sadece onları kırmamak için tamam diyordum.
Tam da bu anda tanıştım seninle işte…
NEFES ……
Aslında nefesten önce sen Banu…
Öyle bir tokat attın ki sözlerinle bana; sorumluluğunu al dedin, kimseyi suçlama, kimseye öfkelenme. Sonrasında nefes geldi tabiki de . Göğsüme dolduramadıgım nefes artık tüm vücudumda idi.
Her seansta da derinlere indi, her ödevle zirveye cıktı. Tedavi suresince geldim sana ve tedavim bitti, kanser deeee….
Çok teşekkürler Banu her şey icin yine yeniden çok teşekkürler…
Beni karanlıktan, korkularımdan kurtardığın icin , hayatıma girdiğin için, beni sözlerinle dövdügün kendime getirdiğin icin, hazırlamadan geldiğim niyetleri bıkmadan buldurduğun icin , güzel enerjini verdiğin icin , bir tutam nefesten fazlası olduğun icin tekrar tekrar teşekkurler.”

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.