Dünya Ruh Sağlığı Günü

Bugün Dünya Ruh Sağlığı Günü…

Zihin, beden ve ruhtan oluşuyoruz hepimiz. Eğer bunlardan birinde aksaklık olursa biz de bir bacağı aksak masa gibi oluyoruz. O yüzden hayatımızı tam ve anlamlı yaşayabilmek için bu üç ayağın da dengeli olması gerekiyor. Günlük hayatta hız, acele, işler, güçler, stres
derken dengeyi kaçırmamız çok kolay oluyor. En azından bir gün de olsa yaşam kalitemizi çok etkileyen ruhumuzu dinlendirmek, ruhumuzun farkına varmak için bu şansı değerlendirelim.

Dünya Ruh Sağlığı Günü’nüz kutlu olsun.

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.