Çöpçü ile…

Apartmanımızın merdivenleri silen kadın ameliyat oldu ve uzun süredir gelmiyor. Biz de merdivenleri kendimiz silmeye karar verdik. Herkes kendi katına çıkan merdiveni silecek ve ayrıca apartmanın girişini silecek. Zaten üç katlı bir apartmanda oturuyorum, o yüzden kolaylıkla çözüm bulmuş olduk.

Dün merdiveni sildim ve apartmanın önüne indim, basamakları sildim. Kapının önünde duran kocaman, plastik paspasın çukur desenlerinin içine ağaçlardan esintiyle gelen bir sürü küçük yaprak dolmuş ve yağan yağmurla yapışmış. Onları da parmaklarımla çıkarttım ve kaldırımın kenarından sokağa bıraktım. Bir yandan da ‘burayı da temizlemek gerekli, keşke çöpçüyü görsem de buraları bir süpürtsem’ diye aklımdan geçirmemle başımı kaldırmam ve çöpçüyü karşımda görmem bir oldu. Bu aslında başıma gelen bir mucize idi. Bir yaratım mucizesi, aklından geçen beklentisiz düşüncenin gerçekleşmesi mucizesi. Kendi kendime güldüm ve keşke başka bir şey daha isteseymişim diye düşündüm.

Beklentisiz olmak, istemek ve bırakmak…

Mucizeleri gerçekleştirmenin tek anahtarı bu. Egomuzu devreden çıkartırsak, ne olacak diye beklemeyi bırakırsak istediğimiz her şeyi kolaylıkla yaratma şansımız var.

O zaman şimdi biraz egomuzu eğitip, zihnimizi boşaltmaya başlamanın zamanı… yaprak

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.