Bugün hangi ….. olsam?

Her sabah yeniden uyanıyoruz ve yaşamaya başlıyoruz.tinkerbell

Her sabah yeni seçimlerle uyanıyoruz ve bu seçimler günümüzü, hayatımızı etkiliyor, hem de fark edemediğimiz kadar derinden, çünkü yaşadığımız tek bir zaman birimi var. O da an. Her şeye anda karar veriyoruz, anda hareket ediyoruz ve anda geleceğimizi yaratıyoruz.

Bu sabah kalktığımda şöyle bir şey geldi aklıma. Seçimlerimi somut konularla yapsam sabahları… O gün için örneğin bir yemek olmayı seçsem, bir müzik olmayı seçsem, bir araba olmayı seçsem… Böyle oyunları seviyorum zaten. Reklamcılar da ürünleri böyle satmıyorlar mı bize? O arabaya bindiğimizde, onu kullandığımızda ne hissedeceğimizin üzerinden kurgulanıyor reklam ya da o dondurmayı yerken neler başarabileceğimiz hissinden. Başarmak ve çekim yasasını işletmek için de hisler önemli. Beş duyuyu birden kullanmamız gerekiyor, o zaman bu oyunun başka yararları da çıkıyor. Sadece seçerek ve oyun oynayarak neler olabilir, neler değişebilir hayatımda?

Bugün hangi müzik olsam?

Bugün hangi resim olsam?

Bugün hangi fotoğraf olsam?

Bugün hangi tatil olsam?

meditasyonxBugün hangi elbise olsam?

Ve daha neler olsam? Her gün sadece bir şey ve onun hissine girsem? Neler dönüşür hayatımda, neler fark ederim? Yazarken bile heyecanlandım.

Her sabah küçük bir oyunla hayata gözlerimizi açmak hayatımızda, evimizde, çevremizde, ilişkilerimizde ne değiştirir?

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.