Bolluk bereketim artıyor.

Facebook benim için gerçekten bir hazine olmaya başladı galiba. Hiç tanımadığım, tanışmadığım, ama bana dünyaları verebilen insanlarla karşılaşıyorum ve nasıl olduğunu da bilmiyorum. Neyse, aslında bunun hiç de önemi yok, sonuca bakmak daha iyi.

Melda Tunçel ile bir şekilde arkadaş olduk Facebook’ta, ama sokakta birbirimizi görsek tanımayız. Kendisi bereket cüzdanları yapmış, bir ara onun çekilişine de katıldım, ama kazanamadım. Her neyse, ben aslında hobi olarak bir sürü şeyi dönüştürerek kullanmayı seven biriyim, çünkü fazla çöp çıkartmayı da sevmiyorum. Aslında  örgüden bir bereket cüzdanı yapmayı düşünüyorum, ama onu yapana kadar bir bereket kutusu yapmaya karar verdim.

Önce plastik bir lokum kutusu buldum şirkette, çöpe gitmeden el koydum. Bizim evde, kendi yaptığım hediyeleri paketlemek için her zaman gelen hediyelerden dikkatle ayrılmış paket kağıtları bulunur. Onlardan bir iki renk seçtim, kapağın üstündeki yazıları kapatmak için koyu renkli olmasına özen gösterdim.

Bir de resimde gördüğümde altın renkli, tuğralı süs paracıklar dikiliydi. Nereden bulabilirim diye evde dolanırken, madeni para koleksiyonumun içinde bir sürü buldum ve ayrıca Feng Shui paraları. Amanın, benden mutlusu yoktu artık.
Önce kapağını kapladım, paraları yapıştırdım, çok istediğim ve düşündüğüm gibi olmadı, ama olsun. Sonra çevresini süsledim kutunun.

Kutuyu kapının girişine koydum. Madeni paraları artık eve geldiğimde içine atıyorum. Hem orada burada olmuyorlar, bir yerde toplanıyorlar, hem de bana şu olumlamayı yapmayı hatırlatıyorlar:

‘Bolluk bereketim artıyor.’

 

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.