Bir danışanımdan…

Nefesin hayatımızdaki etkilerini başkalarının üzerinde görmek beni çok mutlu ediyor. Nefes seanslarının en zor yanı birinci seansın tanışma seansı olması, birinci seansta bardağın dibindeki çamurları karıştırdığımız için biraz yorgun ve duygusal karmaşa yaşayabiliyor olmamız. Bu yüzden birinci seanstan sonra nefesi bırakanlar olabiliyor.

Aşağıdaki geribildirimi yapan danışanım uzun bir süreden beri birlikte çalıştığım biri ve ondaki gelişmeler beni çok mutlu ediyor. Onu gördükçe herkes nefes yapsın, herkes mutlu olsun istiyorum.

”Hocamın bir yazısında dediği gibi ” Sahip olduğumuz tek şey nefes”. Hayatta sahip olduğumuz bir çok şey gibi NEFESimizin de farkında değiliz. Evet, nefes doğdumuz andan ölüme  (son nefesimize )kadar sahip olduğumuz tek şey. İşte bu yüzden farkındalık çok önemli. Nefes seansları sayesinde farkındalığınız artıyor ve farkındalığınız arttığı için daha çok şeye şükrediyorsunuz. Duyuyorum ne dediğinizi, şükretmek ”Aa ben okumuştum. Her yerde şükredin yazıyor.” Hepimiz belki ağzımızdan şükürler olsun kelimesini düşürmüyoruz, belki de sadece fakir, yetim, kimsesiz, hasta vs. birilerini gördüğümüzde şükrediyoruz. İşte farkındalığın arttığında çok daha fazla şeye şükrediyorsun, belki sokakta gülümseyerek yürümene, belki ailenin her şeye rağmen yanında olmasına, belki de bazen geçmişte yaşamış olduğun zorluklara. Nasıl mı geçmişte o zorlukları yaşamasaydın, bugünki ufak şeyleri, belki de büyük zorlukları atlatamazdın. Hiç bu açıdan düşündünüz mü? Düşünmemiştiniz değil mi, ben mi nasıl düşünüyorum? NEFES ve İNANÇ. Nefes sayesinde farkındalığım artıyor ve her şeye şükredebiliyorum bu sayede inancım kuvvetleniyor ve sonuç harika. Banu hocam bir tanedir benim için. 1,5 senedir nefese gidiyorum. Neden bu kadar uzun sürüyor, 4-5 seans yetmez mi dediğinizi duyuyorum. Hocama ilk derse gittiğim gün hocam bana düzenli 6 seans gelsen iyi olur ama tabii sen bilirsin demişti. Meğer o zamandan seçimi bana bırakmış, ben anlamamışım. İlk zamanlarda nefes bana iyi gelmesine rağmen etrafın etkisinden acaba paramı, zamanımı boşa mı harcıyorum düşüncesinden haftada bir gitmem gerekirken 2 haftada bir gidiyordum. Peki şimdi her hafta gidiyorum. Neden mi? O kadar harika hissediyorum ki nefes sayesinde, kendim için gönül rahatlığıyla yaptığım tek şey nefes şimdilik. İşte şu anda kendime değer vermeyi özümsemeye çalışıyorum. Önce nefes sayesinde kendime değer vermediğimi fark ettim , şimdi de nefesle hayatıma geçirmeye niyet ettim. Hocam iyi ki varsınız, iyi ki sizi tanıdım hep hayatımda olun. Herkese tavsiyem mutlaka bir kere nefesi deneyin, pişman olmayacaksınız. Tamam olacağınızı düşünüyorsanız eskiden olsa gene de deneyin derdim, artık SEÇİM SİZİN diyorum.”

Ben de danışanıma nefeste kaldığı için teşekkür ediyorum, tabii geribildirimi için de. justbreathe

Reply
Forward

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.