Bir aslında çoktur-2

Geçenlerde trafikte gidiyoruz. Trafik keşmekeş ve arkadan ambulans geliyor, emniyet şeridi yine dolu olduğu için ambulans ilerleyemiyordu ve emniyet şeridini ihlal etmiş olan araba direksiyonu önümüze kırdı. Ben de camı açıp ‘dur orada, emniyet şeridini kapattıysan oradan ilerle şimdi’ dedim. Bana gelen cevabı tahmin edin:

‘Bir tek ben miyim, başkaları da gidiyor emniyet şeridinden!’

Başkalarının yaptığı hataları bizim de yapmamız, yapılan hataların çokluğu nedeniyle hatamızı , yanlışımızı yasal ya da doğal hale getirmez, hata hatadır… Yapılan hatayı kabul etmek ve özür dilemek, yerine doğrusunu yapmak da bir meziyettir. Seçim ne olursa olsun, her zaman bize aittir.

Sizce yapılan hataları düzeltmeye yardımcı olmak ve hatayı yapanlara örnek olmak da bir meziyet değil midir?

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.