Bildik – Altı dakikalık yazı

Bildik bir sahneydi. Kadın ağacın arkasından çıkmış, ağlayarak kaçmak istemişti. Adam onu o sırada görmüş, koşarak elinden tutmuştu. Bildik bir Yeşilçam filmi sahnesi. Sonra birbirlerine sarılırlar ve birbirlerini sevdiklerini fısıldarlar. images

Neden gerçek hayatta böyle olmuyor diye düşündü kadın? Neden böyle aşklar bulunmuyor gerçek hayatta, neden kimse koluma yapışmıyor?

Birden isyan ettiğini anladı. Ne vardı isyan edecek? Kendi seçmişti bu yalnız hayatı. İşten eve, evden işe. Her şeyini kendi kazanmıştı, evindeki koltuk takımından kapıdaki arabasına kadar her şey için çalışmıştı. Annesi babası öldükten sonra bildik bir hisle hüzne boğulmuş, hayatı bırakmış, kendini eve kapamıştı. Tek bildiği hüzündü. Onu da kendi annesinden satın almıştı.

Kadın annesi gibi olmamak için kendini sokaklara atardı hep. İş çıkışlarında programlar, hafta sonlarında şehir dışı tatilleri. Hep bir şeyi vardı. Son zamanlarda içindeki hüznü fark etmeye başlamıştı. Ne yapacaktı, bilemiyordu. Hem bildik, ama bu bilindikle ne yapılacağı bilinmeyen bu durumla başa çıkmaya hazır mıydı? İşindeki tüm sorunlarla başa çıkmak daha kolay geliyordu.

Peki nasıl başa çıkabilirdi?

Yeşim Cimcoz’un 6 Dakika Yaratıcı Yazı Oyunu kutusundan ‘Bildik’ sözcüğü ile yazılmıştır. Yazının sonu size kaldı.

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.