Bi’ tutam çocukluk

Hayat devam ediyor, her an ve her gün. Büyüyoruz bazen. Bazen de sadece yaşlanıyoruz, yaş alıyoruz, ama içimizdeki çocuk her zaman kendi yaşında içimizde yaşıyor. İçimizde ne zaman bir oynama isteği, keyif alma isteği, anda kalma isteği gelse aslında içimizdeki çocuğun aktif olduğunu bilmeliyiz.

Bir bakışımızda muzip gülücükle çıkar ortaya içimizdeki çocuk, bazen sadece bir kahkahadır, bazense minicik bir dokunuş. Önemli olan onu farketmek ve onurlandırmaktır.

Benim içimde çocuk mu var, büyüdüm ben diyorsanız çevrenizdeki çocuklara bakın, onların gülüşlerine, hareketlerine ve içinizi dinleyin. İçinizde hareketlenen duygularda dilleniyor iç çocuğunuz. Sadece dinleyin.

IMG-20141229-WA0001

Minik mankenimiz Alara Boşnakyan’a teşekkürler.

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.