Bi’ Tutam An- Babalar günü

Baba olmak öğrenilir. Babalar anneler gibi içgüdüsel olarak ilgilenmezler bebeklik döneminde çocuklarıyla. Bebek  uyumadığında neden uyuyamadığını  anlayamazlar kolay kolay… Neye ihtiyacı olduğunu bilemezler.

Çocuğun dillenmesiyle  baba çağı başlar, artık babanın iletişim zamanı gelmiştir.
Baba ancak o zaman babalığının farkına varır. Oyun çağı gelmiştir artık. Erkek çocuklarıyla ayrı şekillerde oynanır, kız çocukları cilveleriyle babalarının yeni aşkı olurlar. Eh, bir süre sonra da kızlarının ilk aşkı olurlar, hatta öyle ki, evde anne artık bu ikilinin arasında engel olarak görünen biri haline gelir.

Babaların kızlarıyla geçirdikleri en güzel zamanlar, ortaya bir damat adayı çıkana kadardır.

Bu babalar gününde tüm babalara sağlıklı, huzurlu ve çocuklarıyla mutlu ilişkiler kuracakları günler dilerim.

Bu güzel fotoğraf için Mediha Sır’a teşekkürler…

 

 

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.