Bi’ Tutam An – Arada…

İki arada, bir derede yaşanır bazen. Ne oradasındır ne burada… Öyle gelir geçersin bu hayattan, farkında bile olmazsın. Bir şeyler olsun istesen de siliktir her şey, çünkü yoksundur sen.

Meleklerin kanadı gibidir gökyüzü. Hafif ve pamuk gibi. Alsın seni diye düşlersin. Sonra biraz da burada olmak istersin, gitmek koyuverir, o yüzden Araf’ta kalırsın.

Yap artık seçimini, kendin ol, hayat ol, yaşamak ol, bulut ol, gökyüzündeki kanat ol, ama önce burada ol. Burada ol ki, ruhun mutlu olsun. Nasıl olsa gideceksin, günü geldiğinde. O zamana kadar burada ol.

 

Bu güzel fotoğraf için Ebru İnay’a teşekkür ederim.

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.