Bedenim ruhumun evidir.

Bedenimiz ruhumuzun evi…Bedenimize ne kadar iyi bakarsak, ruhumuz o kadar iyi hissediyor kendini. Ruhuyla uyumlu bir bedenin ışıltısı başka nede olabilir? Tahta şekilli oyuncaklar vardır ya, daireyi dairenin içine sokarsınız hani. Peki, dairenin içine kareyi sokabilir misiniz? İşte ruhunuz da kendine uygun beden içinde olmalı. Ruhun ve zihnin yaraları bedende sarılıyor, bu bazen bir hastalık olarak kendini gösteriyor, bazen kilo sorunu olarak…Ruh ve zihin diyor ki, ‘bizde sorun var, bak, sana gösteriyoruz, ilgilen bizimle’…

Ben evi boşalttıktan sonra bedenimde belli ölçüde bir hafiflik olduğunu da farkettim. Beden ve ev…Aslında biri ruha, diğeri de bedene konaklık ediyor, yani aslında aynı şey… Evinizi ne kadar temiz tutuyorsanız kendinizi de o kadar temiz ve arınmış tutuyorsunuz.

Fazla eşya almayı bıraktım, gereksiz eşyaları çıkardım. Bu evde hareket etmeyi beraberinde getirdiğinde bu sefer bedenimin çok rahat hareket etmediğini farkettim, çünkü evde boş alan çoğaldı, eskiden fazla hareket alanı yokken şimdi neredeyse bir oyun alanı çıktı karşıma.

Artık kilo verme zamanı geldi.

Fazla kilolarınız varsa belki sizin de evi biraz boşaltmanız gerekiyordur, ne dersiniz?

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.