Banu Akkiprik ile Feng Shui

Ev benim için çok önemlidir, benim güvenlik alanımdır, tatile gittiğim zaman özlediğim yerdir. O yüzden evde huzur ve rahatlık benim için çok önemlidir, baktığınız zaman dağınık bile olsa bir şekilde benim enerjimle eşit olduğunu yıllar önce fark etmeye başladım.

Feng Shui ile yıllardır ilgilenirim, kitaplar aldım, okudum, arkadaşlardan dinledim, denemeler yaptım, hatta bir arkadaşım daha önce evimde uyguladı, o zaman evi boşaltmak için çok güzel çalışmalar da yaptım. Çok önceden hiçbir şeyi atamayan, her şeyi biriktiren, stoklayan bendeniz için çok büyük bir adım olmuştu o çalışmalar.

fengshuiBanu Akkiprik ile karşılaşmamız nefes ile oldu, yıllar sonra karşılaştık, çünkü okul arkadaşıymışız meğer. Banu bir mimar, Esra Koyuncu’dan Feng Shui dersleri almış ve mimarlığını artık Feng Shui ile bütünlüyor, dileyenlerin evine de analiz ve tavsiyeler için gidiyor. Ben durur muyum, hemen talep ettim tabii, evin hala biraz düzelmeye ihtiyacı olduğunu hissediyordum çünkü.

Benim evde yıllardır düzelmeyen bir su akma sorunum var(dı).  O (dı) çok önemli, çünkü artık bitti. Bu sorundan kurtulmak için tek başıma bankadan kredi çekerek çatıyı bile yaptırdım. Usta garantiler verdi, sonra aynı sorun yine nüksetti ve adam çaresini bulamadı. Bir ara ruhumun hastalanmaya başladığını hissettim bu yüzden, çünkü ben küçüklüğümden beri evimizde hiçbir zaman bozuk bir yer olmamıştır, olan yerler de hemen tamir edilirdi, babam sağ olsun, çok titizdir bu konuda. Aynı titizlik bana da geçmiş, o yüzden bu sorun beni çok yıprattı. Lafı çok uzatmayayım, Banu geldi ve evimin bütün duvarlarını ölçtü, çizdi, işaretledi, apartman kapısının önüne çıktı ve pusulası ile yönleri buldu.

Bu arada ben heyecandan öldüm tabii, bir hafta sonra analiz ile karşımdaydı. Feng Shui’de ağaç, metal, su, toprak ve ateş elementleri çok önemli. Bizim evde de özellikle metal ve suya ihtiyaç varmış. Ve su sorunlarımın olduğu odalarda ağaç çok fazla olduğu için aslında su elementi gerekliymiş, yani ev ihtiyacı olanı ben veremediğim için kendi kendine yaratıyor. Ne kadar ilginç değil mi? Bunu duyduğumda işte bu dedim, sonunda çözüldü. fengshui1

Şimdi evimizde su enerjisini arttırmak için iki tane su kaplumbağası var, rüzgar çanının sesiyle metal enerjisini yaratıyoruz, vazolarda taze çiçekler tutuyoruz, nereye ne yapmamızı biliyoruz ve enerjinin açıldığını gün gittikçe daha fazla fark ediyorum. Beni şok eden ve fark etmeden yaptığım bazı şeyler de varmış. Örneğin yazı yazmak için aldığım masada bir kere bile oturamamış olmam, meğerse o masanın olduğu yer benim yazılarım için hiç uygun bir değilmiş.

Teşekkürler Banu Akkiprik.

Banu ile Feng Shui için iletişime geçmek üzere bakkiprik@yahoo.com adresine mail atabilirsiniz.

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.