Aylardan Eylül

‘Eylül’de geeeeeeellll…’ Alpay güzel sesiyle aşkına böyle sesleniyor. Hayatımız için en hayırlı kişiler kimse, onlar çıksın karşımıza.

1 Eylül Dünya Barış Günü’nde hep birlikte sevgi zinciri yapıyoruz. 

Yeni okul döneminde bütün öğrencilere derslerinde başarılar, odaklanma, konsantrasyon dilerim. Ödev yapmayan çocukların annelerine daha fazla nefes almalarını önerebilirim. Siz kendinizi sıktıkça çocuğunuz bunu hissediyor. Bırakın, gerçekten bırakın. Derin nefes alın ve içinizden ben sakin kalıyorum, çocuğum dersini çalışıyor, diye tekrarlayın. Gün içinde, istediğiniz kadar çok ve çocuğunuzu gözlemleyin. Hiçbir beklentiye girmeden, sadece deneyin, denemekten zarar gelmez. J

22 Eylül gün-gece eşitleniyor. Ekinoksun enerjisinde dileklerinize odaklanarak meditasyon yapabilirsiniz.

23 Eylül’de Terazi burcu başlıyor. Estetiğin, güzelliğin, bakımın burcu Terazi, aynı zamanda ilişkilerin, ortaklıkların. 23 Eylül’den itibaren bu enerjiyle bakımınızdaki eksikleri tamamlayıp, kendinizi bir rot balansa çekebilirsiniz. İlişki mi istiyorsunuz? Bunu hakettiğinizi düşünmeye ne dersiniz? İnsanlar hak ettikleri gibi yaşamazlar mı? İlişkinizin daha iyiye gitmesi için aynaya biraz daha fazla gülümseyerek bakabilirsiniz, bu çevrenize de yansıyacak. ‘Ben mutlu ilişkileri ve mutlu olmayı hak ediyorum.’ Demek nasıl bir duygu? 24 Ekim’e kadar bu çağrışımı yinelerseniz neler olabilir acaba? Denemeye var mısınız?

Süryanice’de “aylul” (üzüm), yani “üzüm ayı”anlamına gelmektedir. Hint-Avrupa dillerinde “eylül” ayının karşılığı yedi sayısıdır.

Asıl kökeninin Mezopotamya dillerinden geldiği bilinmektedir. (sümer,babil,akad)(Kaynak:Türk Dilinin Etimoloji Sözlüğü,İ.Zeki Eyyüboğlu,Sosyal Yayınlar,1995,İstanbul); Yılın dokuzuncu ayı olup, otuz gün sürer.(Kaynak:Türk Dil Kurumu Sözlüğü,TDK Yayınları,1965,Ankara)

 

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.