Aylardan Aralık…

Koskoca 11 ay geçti. Yine yıl sonu geliyor, yeni yıla hazırlıklar, alınacak hediyeler, yılbaşı ağacını süslemek, yeni yıl heyecanı…Bu ay isterseniz geçen Aralık ayında yaptığımız mucize programını başka mucizeler için kullanabilirsiniz. Aralık benim için bir kapı aralığı gibi bir eşiği hatırlatıyor. Eskiden yeniye geçiş dönemi… Eşikten nasıl atlayacağız bakalım 31 Aralık gecesi? Mucizelerinizle atlamak için 30 gün boyunca buradan yayınlanacak küçük günlük çalışmaları uygulayabilirsiniz.

Bu yıl neler başardınız? Memnun kaldınız mı bu yıldan? Çevreniz için, kendiniz için ektiğiniz, biçtiğiniz neler oldu? Kısacık bir 2013 filmini gözünüzün önünden geçirseniz en çok hangi sahneden etkilenirsiniz?

22 Aralık günü, ekinoksun hemen sonrasında Oğlak burcu başlıyor. Oğlaklar kaygan kayaların üzerinde yürüme yeteneğine sahiptirler. Başladıkları her işi bitirirler, öncüdürler, disiplinlidirler. Disiplinli olmak da başarıları getirir. Şimdiye kadar neyi başaramadınız? Gerçekten başarmak ister miydiniz? O zaman eksik olan disiplin yeteneğinizi 22 Aralık’tan sonra evrenden çekebilirsiniz.

Aralık Türkçe bir kelimedir.  İki şey arasındaki boşluk anlamına geliyor.  Tam emin olunmamakla beraber eski yıl ile yeni yıl arasında kaldığı, yani arada kaldığı için bu aya Aralık adı verildiği kuvvetli ihtimaldir. Bu aya önceden Süryanice Kanun-i evvel denilirdi. 1945’ten sonra Türkçeleştirilmiş ve Aralık denilmiştir.

(Kaynak:Türk Dilinin Etimoloji Sözlüğü,İ.Zeki Eyyüboğlu,Sosyal Yayınlar,1995,İstanbul)

Yeni yılın hepinize şimdiden tüm isteklerinizi bütünün ve sizin hayrına olacak  şekilde getirmesini dilerim.

 

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.