Aylardan Ağustos

Ben çocukken büyükler, Ağustos’un 15’i yaz, 15’i kış derlerdi. 15’i gelince kış kapıdaymış gibi hazırlıklar başlardı sanki. Yazlıklardan dönülürdü, kışlık yorganlar çıkmaya başlardı. Şimdi iklim değişiklikleri, kutuplarda buzulların erimesiyle birlikte eksenin daha fazla eğilmesi bize bunları yaşatmıyor, şimdi iklim hakkında bir öngörüde bulunmayı beceremiyoruz. Çocuklarımızdan bu anıları da çaldık, büyüklerimizi taklit etmeyi böylece bırakmış olduk.

Bu ayın 23’ünde Başak burcuna geçiliyor. Başak burcu hasat zamanını gösteriyor. Neler ektiniz, neler biçtiniz? Yeni  yıla girerken ne hayalleriniz, hedefleriniz vardı? Hangileri oldu? Haydi gözlerinizi bir an için kapatın ve düşünün. Belki biraz daha eyleme geçmek gerekiyor. Tam da tatil günlerinin sonuna gelmişken, yeni bir eylem planı hazırlamak iyi olabilir. Başak burcu toplayıcıdır, o yüzden bu burcun insanları bazen sıkıcı derecede düzenli, titiz olabilirler. Analitik zekaları ile toplar, çıkartır, çözümlere ulaşırlar. ‘Çözüm içimde, hedefime kolayca varıyorum. ‘ demek size nasıl hissettiriyor? Eğer bir yerinize dokundu ve sizi mutlu ettiyse, 23 Eylül’e kadar  bunu yinelemeye ne dersiniz?

Bu ayın en önemli tarihleri 17 Ağustos İzmit depremi yıldönümü ve tabii ki 30 Ağustos Zafer Bayramı…

Ağustos ayı adını bu ayda ölen Roma imparatoru Augustus’tan ismini alır.

(Kaynak:Türk Dilinin Etimoloji Sözlüğü,İ.Zeki Eyyüboğlu,Sosyal

Yayınlar,1995,İstanbul); Latince’den, yılın otuz bir gün süren sekizinci

ayı.(Kaynak:Türk Dil Kurumu Sözlüğü,TDK Yayınları,1965,Ankara)

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.