Atlantis mandalası

Mandalalar bir daire içindeki değişik resimlerdir, mandala boyamak bir meditasyon aracı olarak kullanılıyor. Ben bazen kafamı boşaltmak istediğimde internetten bulduğum mandalaları boyuyorum. En son gittiğim tatilde de iki tane boyamıştım. Hem kendinizi çocuk gibi hissediyor hem de kafanızı boşaltıyorsunuz. İnsan rahatlamak için başka ne ister ki zaten?

Yıllar önce bir arkadaşım Atlantis mandalası ile ilgili bir mail gönderdi. Maildeki resimleri renkli olarak bastırdım, Amerikan servis yaptırdım üstlerini pvc kaplatarak. Şimdi onun üstünde yemek yiyoruz, sürahiyi üstünde bekletiyorum. Hatta bir ara masaj yatağının altına koydum, masaj yaptıranlar daha da rahatlasın diye. 

Şimdi gelen maili sizinle de paylaşıyorum, belki siz de bunları uygulamak istersiniz.

Atlantis şifa/enerjilendirme mandalası (kendi başına zaten güçlü olan) Atlantis halka modeli ve enerji bedeninin hemen hemen tüm bölümlerini aktive eden renk halkalarının bir kombinasyonudur. Sadece mandalaya bakmak yaşam gücünü veya chi’yi, enerjiyi aktive eder, ama mandalanın aşağıda tanımlanan bir çok kullanımları var. Bu “alet” ona bakarak ya da onu nesnelerin üzerine veya bedenin bölümlerine koyarak etkili olur. Ancak, aynen tıpta veya diğer yardımcı tekniklerde olduğu gibi, her zaman ful tedavi etkisi garanti edilmez. Bu mandala tıbbi ve profesyonel yardımın yerini almaz, ama bir çok uygulamalarda şaşırtıcı sonuçlar sağlar. Bundan faydalanacağınızdan emin olabilirsiniz.

Mandalayı çeşitli boyutlarda (2,5 cm – 20 cm) yazdırın. Kullanırken/taşırken zarar görebileceğinizi düşünürseniz, onu kaplatın (laminasyon). Büyük mandalayı evinizde, ofisinizde vs duvara asın ve küçük olanları gittiğiniz her yere yanınızda götürün.

Ağrılarınız ve başağrınız olduğunda, mandalaları direkt olarak ağrıyan noktaya veya onunla ilgili akupunktur noktalarına ya da çakralara koymayı deneyin. Mandalanın yerinde sabit duramayacağı yerler için, onu tutturmak için bant veya bandaj kullanın. Ayrıca, ilave olarak, şifa gerçekleşirken başka bir mandalaya bakabilirsiniz veya gözlerinizi kapatıp gevşeyebilirsiniz. Şifa hastalığın türüne ve ciddiyetine bağlı olarak dakikalar, saatler veya hatta günler alabilir. Ayrıca mandalayı, diğer şifa tekniklerini uygularken tanımlandığı gibi kullanabilirsiniz.

Mandala ile uzaktan şifa da yapılabilir. Hastanın fotoğrafını iki mandalanın arasına koyun. Mandalalara ellerinizden 15 – 20 dakika enerji aktarın. Doğru niyet ve iyi bir dikkat gerekir, dualar şifayı büyük ölçüde güçlendirir. Hasta nerede olursa olsun, enerjiyi alır. Fotoğrafı mandalalar arasında, temiz bir yerde uzun süre bırakabilirsiniz. Hasta sürekli olarak enerji almaya devam eder. Hayvanlar için de aynı tekniği kullanabilirsiniz.

Yorgun veya stresli misiniz ? Bunu deneyin. Her bir ayağınızın altına bir mandala koyun, bir tanesinin üzerine oturun ve her bir elinizde bir mandala tutun. 10 – 20 dakika (Zamanınız varsa daha uzun olabilir) gözlerinizi kapayın. Gevşemiş ve stresinizin gitmiş olduğunu hissedersiniz.

İçme suyunuzu, altına Atlantis mandalasını koyarak yükleyin. Biyoenerji camdan, metalden, plastikten ve çoğu maddeden geçer. Daha iyi sonuç için bir gece boyu yükleyin. Suyu içmek kişiyi enerjilendirir. Suyun tadı daha güzel olur. Normal su ve yüklenmiş su arasındaki farkı test etmek için sarkaç kullanılabilir. Enerjilenmiş su daha berraktır. Ayrıca yemek için kullandığınız suyu da yükleyebilirsiniz.

Mandalayı kullanarak sebzeler ve et daha uzun süre taze kalır. Ancak, ekstra enerji buharlaşmaya neden olabileceği için zaman zaman üstlerine su püskürtmek gerekir.

Yemek yediğiniz zaman, mandalaları tabakların altına yerleştirin. Yemeklerin tadı daha güzel olur ve yiyecek size daha fazla enerji sağlar.

Evde, aynı yemekten iki tabağı deneyin, biri enerjilendirilmiş, diğeri normal olsun. Tat farklı olacaktır ve enerjileri sarkaç ile karşılaştırılabilir. Her çeşit yiyeceği ve içecekleri yükleyebilirsiniz. Saklama kabının maddesi önemli değil.

Mandala ayrıca çiçeklerin ömrünü uzatır ve bitkiler daha çabuk büyür ve daha sağlıklı olur. Saksının veya vazonun altına mandalayı koyun.

Şarap, bir hafta boyunca mandala ile yüklenirse, tadı daha güzel olur. Şampanya, bira veya karbonatlı içecekleri 10 dakikadan fazla enerjilendirmeyin, yükleme nedeniyle içecekten gazlar gideceği için tadı bozulur.

Ayakkabılarınızı geceleri mandalaların üzerine koymayı deneyin. Yürürken bir fark hissedersiniz. Enerjilendirilmiş ayakkabılar ayaklarınızdaki akupunktur noktalarını aktive eder ve tüm bedeninizi yükler.

Bazı insanlar vitaminlerini ve besin desteklerini yüklerler. Bu etkinliği artırır ve ekstra enerji ekler. Liste sınırsızdır. Hayal gücünüzü kullanın ve düşünebileceğiniz her şeyi deneyin :

Elbiseler, yatak, yastık, minder, araba vs.

Bilgisayarınızdan ve TV den gelen zararlı enerjileri azaltmak için ekranın yanına mandala koyun.

Umarım bu şaşırtıcı mandaladan faydalanırsınız ve daha sağlıklı ve enerji dolu bir yaşamınız olur.

Namaste!

Stephen Wong

Malaysia

(Çeviri ; Saffet Güler)

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.