47’den gün alırken…

Yıllar geçiyor, hayatlar bitiyor, ömür oluyor.

Bir doğum günüm daha geldi. Çok mutluyum, bu sefer ömrümün ikinci devresine geçeceğimi hissediyorum. Bebeklik, çocukluk, ergenlik, yetişkinlik kavramlarını daha çok fiziki anlamda yaşıyoruz ve gördüğümüz o olduğu için de ruhumuzun, duygularımızın ve bilincimizin de bunlara eşlik ettiğini sanıyoruz. Aslında yetişkin bedeninde ergenliği ya da çocukluğu hala yaşayan o kadar çok insan var ki, inanamazsınız. Biraz davranışlarını incelemeniz yeterli.

Ben de şimdiye kadar , özellikle boşandıktan sonra, kendimle çok çalıştım. Kendimi karşıma, yanıma, önüme, arkama aldığım çok zamanlar oldu, çok ders çalıştım. Artık ödüllerimi, yaptıklarımın meyvelerini toplama zamanı geldi, kısaca ‘yapma’ eyleminden ‘olma’ haline geçiş zamanı. Nefes danışanlarıma hep anlattığım gibi yaptığım her şeyin hücrelerime ne kadar işlemiş olduğunu artık yeri ve zamanında yaşayarak deneyimlemeyi seçiyorum.

Yeni yaşımda bazı niyetlerim var tabii.

Örneğin artık sadece sonucun  değil, sürecin tadını çıkarmak,

Daha keyifli yaşamak,

Daha fazla anda kalmak,

Çiçek bakmak,

Sağlıklı beslenmek,

Düzenli Tibet ritüellerini yapmak

Daha fazla insana nefes vesilesiyle ulaşarak dünyaya hizmet etmek

Dünyaya hizmet etmek,rp_dc3bcnya.jpg

Dünyaya hizmet etmek,

Dünyaya hizmet etmek (hayır, yanlışlıkla tekrarlanmadı, bilerek yazdım, az bile aslında)

Bir de çok önemli bir şey var, benim için hayati değer taşıyor: Sevgili kızergenim. Onu iyi ki doğurmuşum. Bir arkadaşımın dediği gibi hayatımda yaptığım en güzel şey. Beni anne olarak seçtiği için ona teşekkür ediyorum. Beni ben yapan herkese teşekkür ediyorum. Anneme, babama, kardeşlerime, eski kocama, ikinci annem Yüksel teyzeme, arkadaşlarıma ve dostum olan arka-taşlarımdan öte olanlara, danışanlarıma, şu anda gökyüzünden bana gülümseyenlere binlerce teşekkür. Yeni yaşımın heyecanı bu sefer 40 gün, 40 gece sürecek benim için. Çok heyecanlıyım.  298518_474481359253133_1891461738_n

 

 

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.