41 kere maaşallah

merdivenMerhaba sevgili nefes dostu,

Ben küçükken her gece Allah ile konuşurdum ve herkesin de onunla konuştuğunu düşünüp, acaba herkesi nasıl duyuyor diye sorardım sürekli. Gözümün önüne üstü kulaklarla dolu bir dünya gelirdi hep. Sonra büyüdüm ve artık böyle bir dünyanın olmadığını biliyorum. Son zamanlarda da dünya hakkında kafam biraz karışık. Belki de şimdiye kadar olan en karanlık dönemden geçiyoruz. Her yer kaos, savaş ve ihtirasla dolu. Her yerde rant sevdası yüzünden ağaçlar kesiliyor. Şu anda Dreamer ve Sen adlı bir kitap okuyorum. Kitapta aslında her şeyin bizim muhtaçlığımız sonunda ortaya çıktığı yazıyor ve sadece dünya bizim yansımamız. O zaman da kendimizi değiştirmekten başka bir çare kalmıyor, çünkü hepimizin yaşanılası bir dünyaya ihtiyacı var.

Burası hepimizin oyun alanı. Hepimizin rolleri var ve her rolümüzün aslında iyice incelersek kendine ait bir dünyası var.

Ben de farkındalığımız artmazsa ne kendimize ne de başkalarına hele de dünyaya hiç faydamız olacağına inanmıyorum. Varsa yoksa farkındalık. O yüzden ’41 kere maaşallah’ adlı bir oyun türettim kendimce. Sizler de bu oyuna katılırsanız sevinirim. Oyun 40 gün sürecek aslında, 41. gün bugünden belli: Maaşallah günü

Bu oyunda önemli olan disiplin. Her gün kısa ödevler olacak. Sevilen bir defter ve sevilen kalemler kullanılacak. Önemli olan ödevleri içselleştirebilmek, hayata geçirebilmek, alışkanlık haline getirebilmek.

Eğer istiyorsanız 1 Mart’ta başlıyoruz. O güne kadar kendinize güzel bir defter ve güzel kalemler alarak hazırlığa başlayabilirsiniz. Her günün ödevi bir sonraki güne ekleniyor olacak. Bakalım neler çıkacak, neler olacak?

 

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.