41 kere maaşallah-28

Merhaba sevgili nefes dostu,

Nasılsınız?

Bugünün ödevleri geliyor:

Akşam yatmadan önce aynada kendimize bakıp, gözlerimizi incelemek ve gözlerimizin içindeki derinliğe bakarak iyi geceler demek.

Bugün yediğiniz yemekleri biraz daha yavaş yemek.

Gün içinde size hizmet eden kişilerin isimlerini öğrenmek ve onlara isimleriyle hitap etmek. Garson, çöpçü, gazete satıcısı gibi

‘Sadece bugün için ….’ kalıbını kullanmak. Örneğin sadece bugün için sağlıklı besleniyorum (eğer beslenmenizden şikayetçiyseniz) , ya da sadece bugün için sakinim (eğer telaşlı bir yapınız varsa)

Beyin yogası: sağ kulak memesini sol el başparmağı ve işaret parmağı ile, sol kulak memesini de sağ el basparmağı ve işaret parmağı ile tutarak çömelip kalkmak. Gün içinde herhangi bir saatte yapabilirsiniz.

Kendinizi kötü hissettiren biriyle ilgili duygularınızı mektup olarak yazıp yakmak.

‘neler mümkün?’ sorusunu gün içinde bolca kullanmak. Örneğin işlerimin kolayca yürümesi için neler mümkün? Cevap vermeyin, sadece sorun ve bırakın.

Farkındalıklarınızı defterinize geçirin.

‘Bundan daha iyi nasıl olur?’ soru kalıbını kullanmak. Gün içinde başınıza gelen kötü ya da iyi her olayda bu soruyu sormak.

‘Işığı arayanların karanlık yanı’ adlı kitabı alıp okumaya başlamak.

Sabah ve akşam birer dakika omurga dik oturarak gözleri kapatmak ve aklımıza gelen düşüncelere tutunmadan gitmelerini izlemek. Bir dakikalık alarm kurarsanız zamanın ne durumda olduğuna takılmazsınız.

Öğlene kadar defteri kontrol etmek, bugüne kadar yaşanılan farkındalıkları not etmek.

Bugün biraz klasik müzik dinliyoruz.

Bugün biraz yürüyoruz, dünden biraz fazla, dünden bir iki adım bile fazlası iyidir. Evde yürüyüş de yapabilirsiniz. Youtube’da Leslie Sansone videoları evde yürütüyor. İstediğiniz dakikayı seçebilirsiniz.

Bugün bundan sonraki hayatınız için günde en az 1 TL biriktirmeye başlıyoruz.

Evdeki bir çekmeceyi düzeltmek ve gereksiz olan şeyleri evden atmak.

Hayatınızda neleri bırakabilirsiniz? Bir listesini yapın ve bırakmaya niyet edin.

Televizyonu kapalı tutun.

Mandala boyayın. İnternetten mandala görseli bastırabilirsiniz ya da kendinize küçük bir mandala kitabı alabilirsiniz. Klasik müzik eşliğinde en az 15 dakika boyama yapın.

Yiyecek olarak neyi azaltabilirsiniz? Bugün onları azaltmaya başlıyoruz.

‘Seni seviyorum, özür dilerim, lütfen beni affet, teşekkür ederim’ Bunlar Ho’opo’pono yönteminin cümleleri, kendimizi arındırıyoruz bunları tekrar ederek. Hayatınızda mutsuz olduğunuz her konu için bu cümleleri tekrarlayın.

Şarkı söyleyin. İsterseniz yukarıdaki Hopo cümlelerini şarkı olarak söyleyebilirsiniz.

Bedeninizi inceleyin. Sanki ilk defa kendinizi görüyormuş gibi kendinize bakın aynada.

Giyiminizde ufak bir değişiklik yapın. Belki bir fular, belki değişik bir makyaj tarzı…

Doğayı izleyin, herhangi bir ağaca ya da çiçeğe dikkatle bakın.

En az iki litre su içiyoruz, ama su içmeden önce bardağımızı tutarak sevgiyle içtiğimizi kendimize hatırlatıyoruz.

Aile büyüklerimizin fotoğraflarına bakarak onlara sevgi yolluyoruz.

Melekleri çağırıyoruz. Bugün bırakmak istediklerimize destek vermesi için Başmelek Mikail’i çağırıyoruz ve ona bir mektup yazıyoruz.

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.